چاپ خبــر
شهردار ابوزیدآباد:

درآمد شهرداری‌ها از ساخت‌و‌ساز به ۱۰ درصد رسیده/ استان سهم‌ارزش‌افزوده شهرداری‌ها را نمی‌پردازد

رضا نقدی اظهار کرد: از ۱۶ ماه پیش تاکنون سهم ارزش افزوده به شهرداری‌های شهرستان به بهانه‌ای که اداره کل امور مالیاتی تحت عنوان «پیش خوری» مطرح می‌‌‌کند پرداخت نشده است.

به گزارش خطب شکن، شهردار ابوزیدآباد با اشاره به این که شهرداری‌ها در شهرستان آران و بیدگل گاهی تا ۵۰ درصد وظایف دیگر نهادها را بر دوش می‌‌‌کشند تصریح کرد: این واقعیت در کنار کاهش تخصیص بودجه‌ها به شهرداری‌ها فشار زیادی را بر این نهادها وارد می‌‌‌آورد.

رضا نقدی صفر شدن تخصیص اعتبارات حاصل از ردیف واگذاری تملک دارایی‌ها در سال گذشته را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این در حالی است که درآمد شهرداری‌ها از محل ساخت و سازها با توجه به رکود این حوزه، به ۱۰ درصد سال‌های قبل رسید.

وی صدور بسته‌های تخفیفی در اخذ عوارض را یکی از نتایج کاهش درآمد شهرداری‌ها دانست و اضافه کرد: بنده به عنوان شهردار ابوزیدآباد سال گذشته فقط ۹ جواز ساخت صادر کرده‌ام!

نقدی کاهش درآمد مردم در بخش کشاورزی را نیز یادآور شد و اظهار کرد: از ۱۶ ماه پیش تاکنون سهم ارزش افزوده به شهرداری‌های شهرستان به بهانه‌ای که اداره کل امور مالیاتی تحت عنوان «پیش خوری» مطرح می‌‌‌کند پرداخت نشده است.

شهردار ابوزیدآباد اختیارات دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای اعطای مجوز فعالیت‌های عمرانی را ناچیز توصیف کرد و ادامه داد: با توجه به قابلیت فنی مناسب ادارات شهرستان باید این امور به ادارات واگذار شود تا مردم مجبور نباشند برای یک مجوز ساده بارها به اصفهان سفر کنند.

telegram

 1. سلام
  بدنبود یادی هم از شهدای عملیات کربلای ۵ می کردید؟؟!!
  امروز سالگردشون بود ، نه خبری نه اطلاعی ..
  حیف نیست !!
  مقام معظم رهبری ؛
  * گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست.
  * نگذارید غبارهای فراموشی روی این خاطره های گرامی را بگیرد.
  بد نیست از پدر مادرهای شهدا هم یه گزارش کوتاهی تهیه کنید ، آنها هم سهم بزرگی در این انقلاب دارند و دارند فراموش میشند.

  یاحق

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP