چاپ خبــر
امام جمعه آران و بیدگل:

رژیم سعودی عامل فتنه در منطقه است/ مردم در سال ۸۸ با بصیرت خود بر فتنه گران پیروز شدند

آیت الله سید محمد موسوی گفت: بخشی از خواص در حوادث ۸۸ مردود شدند ولی مردم به خاطر بصیرت خود و حضور در راهپیمایی خودجوش نهم دی بر فتنه گران پیروز شدند.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه آران و بیدگل با تبریک ولادت حضرت مسیح(ع) اظهار کرد: این پیامبر بزرگ مردم را به توحید ناب دعوت کرد، با این حال جامعه مسیحیت امروز به خاطر تحریفاتی که در آموزه‌های ایشان به وجود آمد دچار انحراف شد.

آیت الله موسوی با اشاره به حقوق بی‌نظیری که مسیحیت و سایر اقلیت‌های دینی در قانون اساسی از آن برخوردار هستند اضافه کرد: نظام‌هایی که مدعی دموکراسی هستند در عمل اجازه فعالیت به اقلیت‌های مذهبی نمی دهند و حتی مسلمانان را به خاطر اعتقادات خود تحت فشار قرار می‌دهند.

وی سالگرد نامه تاریخی امام(ره) به گورباچف را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی پیش بینی امام راحل(ره) محقق شد، به طوری که خود گورباچف نیز در جایی اعتراف کرد بی توجهی به تذکرات ایشان اشتباه بزرگی بود که موجب فروپاشی آنان شد.

آیت الله سید محمد موسوی در بخش دیگری از خطبه‌ها به فرمایشات رهبر انقلاب در درس خارج فقه اشاره کرد و گفت: بخشی از خواص در حوادث ۸۸ مردود شدند ولی مردم به خاطر بصیرت خود و حضور در راهپیمایی خودجوش نهم دی بر فتنه گران پیروز شدند.

وی مدارای نظام اسلامی با فتنه گران را موجب طلبکاری آنان دانست و تصریح کرد: در قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ آمده که تشکیل دسته و جمعیت برای بر هم زدن امنیت کشور با حبس دو تا چهار ساله مواجه خواهد شد و اگر با کمک دولت خارجی صورت بگیرد، به حکم محارب با او برخورد خواهد شد.

امام جمعه آران و بیدگل به بی ثباتی اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: در حالی که دولت مدعی است با برجام تجارت خارجی رونق گرفته و ورود دلار به کشور آزاد شده بالا رفتن قیمت دلار چه توجیهی دارد؟

وی با گرامیداشت سالروز شهادت شیخ نمر به جرم اعتراض به دولت آل سعود، این رویداد را نشانه‌ی ضعف این دولت معرفی کرد و افزود: رژیم سعودی جنایتکار جنگی و عامل فتنه در منطقه است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP