چاپ خبــر
در آستانه‌ی نهم دی و با معرفی برگزیدگان:

دومین جشنواره نماهنگ‌های انقلابی «ققنوس» به کار خود پایان داد/ تصاویر

آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی شامگاه امروز(پنج شنبه) برگزار شد و نفرات برتر در دو بخش نماهنگ‌های حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای توسط هیات داوران جشنواره معرفی شدند.

به گزارش خطب شکن، هم زمان با یوم الله ۹ دی دومین جشنواره نماهنگ‌های انقلابی ققنوس در تالار اندیشه آران و بیدگل به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی شامگاه امروز(پنج شنبه) برگزار شد و نفرات برتر در دو بخش نماهنگ‌های حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای توسط هیات داوران جشنواره معرفی شدند.

دبیر دومین جشنواره ققنوس در این مراسم با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری در جبهه‌ی انقلاب اسلامی عنوان کرد: ورود نیروهای متخصص و متعهد انقلابی به عرصه‌ی فضای مجازی و رسانه‌ای از اهداف این جشنواره بوده است.

حجت‌الاسلام مهدی رحمتی مقابله‌ی جبهه‌ی انقلابی و متخصص با جنگ رسانه‌ای دشمن را ضروری دانست و تاکید کرد: با توجه به هجمه‌ی گسترده‌ای که در فضای مجازی و رسانه‌ها نسبت به انقلاب، اعتقادات و دین ما وجود دارد ورود به این عرصه نه تنها واجب کفایی بلکه واجب عینی است.

وی با بیان این که راه مقابله با حملات دشمن باید متناسب با نوع آن باشد تصریح کرد: این بدان معناست که اگر دشمن علیه انقلاب، اعتقادات، ارزش‌ها، حمایت‌های ما از جبهه مقاومت و… با سلاح فرهنگ، فیلم و سینما وارد می‌شود مبارزه‌ی ما نیز باید در همان مسیر باشد چرا که تاثیرگذاری و مخاطب آن بیشتر است.

حجت‌الاسلام رحمتی با انتقاد از عدم توجه نیروهای انقلابی و متخصص به توانایی‌های خود اظهار کرد: جشنواره نماهنگ‌های انقلابی ققنوس تلاش می‌کند با پرداختن به موضوعات و نیازهای روز انقلاب راه ورود نیروهای بااستعداد و انقلابی را برای شناسایی و به کارگیری توانایی‌های خود هموار کند.

وی در ادامه به تعریف ملاک‌های جوان مومن انقلابی پرداخت و خاطر نشان کرد: جوان مومن، متخصص، متعهد وانقلابی نباید منتظر جشنواره‌ها بماند بلکه هر زمان هجمه و حمله‌ای علیه انقلاب و ارزش‌ها مشاهده کرد باید خود وارد میدان شود و هدف نهایی جشنوراه ققنوس هم همین است.

دبیر دومین جشنواره ققنوس به استقبال قابل توجه از این دوره جشنواره اشاره کرد و گفت: در دومین دوره جشنواره ۲۵ اثر از نقاط مختلف کشور در قالب موضوعات فراخوان شده به دبیرخانه جشنواره ارائه شد که پس از داوری آثار پنج اثر در دو بخش نماهنگ‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای برگزیده شدند.

اکران نماهنگ‌های برگزیده و تجلیل از نفرات برتر از دیگر برنامه‎های آیین اختتامیه دومین جشنواره نماهنگ‌های انقلابی ققنوس بود.

telegram

Go to TOP