چاپ خبــر
مشاور عالی فرماندهی کل قوا:

پیروزی‌حلب شکست‌استکبار در سوریه است/ جوانان‌ ایران‌ تلاش‌ها برای‌ نابودی‌ اسلام‌ را ناکام کرده‌اند

سرلشکر مصطفی ایزدی گروه های تکفیری را توطئه‌ای آمریکایی انگلیسی توصیف کرد و افزود: سرمایه گذاری گسترده آمریکا با تلاش و حضور جوانان مسلمان نابود شده است.

به گزارش خطب شکن، مراسم گرامیداشت چهارم دی ماه، روز ایثار و شهادت آران و بیدگل دقایقی پیش در مصلای نماز جمعه شهرستان به پایان رسید.

در این مراسم مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، شهدا را ذخایر الهی ملت ایران نامید و اظهار کرد: به فرموده امیرالمومنین(ع) جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند متعال بر بندگان خاص خود می‌گشاید.

سرلشکر دکتر مصطفی ایزدی در ادامه به برخی رشادت های جوانان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نوآوری های فرزندان این مرز و بوم در جریان جنگ تحمیلی چشم جهان را به خود خیره کرد و با نصرت الهی موجبات پیروزی حق بر باطل را فراهم آورد.

وی حرکت جوانان ایران در دفاع مقدس را نتیجه‌ی حرکت حضرت امام(ره) عنوان کرد و به تشریح پنج موجی پرداخت که نظام اسلامی و غرب در آن تعارض دارند.

فرمانده سابق نیروی زمینی سپاه  رژیم شاه را رژیمی وابسته توصیف کرد و گفت: انقلاب اسلامی پهلوی را که توسط غرب مدیریت می‌شود و ژاندارم منطقه به شمار می‌رفت سرنگون کرد و نخستین موج علیه نظام سلطه‌ی حاکم بر جهان را شکل داد.

سرلشگر ایزدی شکل دهی فعالیت های ضد انقلاب و تلاش برای فروپاشی نظام نوپای اسلامی در ابتدای پیروزی انقلاب را موج دوم تعارض ایران و غرب معرفی کرد و افزود: ترورهای مسئولان نظام و ترورهای کور مردم ایران از جمله رویکردهای دشمن در این موج بود که به لطف الهی ناکام ماند و خنثی شد.

وی سومین موج را تحریک گروهک های مختلف در اطراف کشور دانست و تصریح کرد: دشمن تلاش بسیاری را برای ایجاد ناامنی در کشور از طریق تحریک گروهک های مختلف صورت داد، منتها این تلاش ها هم با ناکامی مواجه شد.

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تحریک صدام و تجاوز از طریق مرزهای این کشور به ایران را دیگر موج استکبار برای به زانو درآوردن ایران اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: با وجود آن که دشمن می‌خواست انقلاب اسلامی را با این حربه نابود کند، این برهه به یکی از نقاط روشن تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شد.

وی از شبیخون فرهنگی و نفوذ سیاسی و اقتصادی به عنوان آخرین رویکرد دشمن برای مقابله با انقلاب اسلام نام برد و اضافه کرد: دشمن پس از ناامیدی در همه‌ی عرصه ها به نفوذ دست زده و به دنبال استحاله‌ی فرهنگی است.

سرلشگر مصطفی ایزدی در تشریح پیشرفت های انقلاب علی رغم تمام توطئه ها بیان کرد: امروز محور مقاومت در مرزهای رژیم صهیونیستی و سواحل مدیترانه با دشمنان اسلام می‌جنگد، بنابراین نه تنها دشمن موفق نشده انقلاب را زمین بزند بلکه جمهوری اسلامی از تمام چالش ها سربلند خارج شده است.

وی بیداری دشمن و درس گرفتن او از شکست های گذشته را یادآور شد و عنوان کرد: دشمن فهمیده است که برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی هم باید از داخل دست به نفوذ بزند و هم از بیرون با ایجاد حرکاتی نظیر داعش تهدید ایجاد کند.

سرلشکر ایزدی گروه های تکفیری را توطئه‌ای آمریکایی- انگلیسی توصیف کرد و افزود: سرمایه گذاری گسترده استکبار با تلاش و حضور جوانان مسلمان نابود شده است.

وی آزادی حلب را پایانی بر کار استکبار در سوریه خواند و اظهار کرد: ما امروز به جای آن که در تهران بجنگیم، تا حلب دشمن را به عقب رانده و بر آن پیروز شده ایم.

این فرمانده دفاع مقدس در ادامه به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های فناوری و اقتصاد اشاره کرد و گفت: به لطف خدا ما در جبهه ها و حوزه های مختلف به پیش می‌رویم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا پیمودن این راه را در گرو استقامت در پیروی از حق و حفظ بصیرت دانست و تاکید کرد: آن چه نظام اسلامی به محوریت رهبر معظم انقلاب برای ما ترسیم می‌کند باید سرلوحه کارها قرار گیرد و به صورت جهادی اجرا شود.

وی در پایان وحدت را یکی دیگر از ارکان پیروزی بر استکبار جهانی معرفی کرد و افزود: اگر در صراط مستقیم الهی قدم برداریم نه تنها توطئه ها اثری نخواهد داشت، بلکه پیروزی هایی بزرگ تر از آن چه تا به حال به دست آمده است حاصل خواهد شد.

چهارم دی ماه به مناسبت آغاز عملیات‌های کربلای چهار و پنج به عنوان روز حماسه و ایثار آران و بیدگل نامگذاری شده است. در این عملیات رزمندگان گردان امام محمدباقر(ع) متشکل از بسیجیان شهرستان به عنوان خط شکن وارد عمل شدند و شهدای بسیاری را به انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

telegram

 1. ali گفته:

  بایادشهدا:
  باگرامیداشت یادوخاطره
  شهدای عملیات کربلای۴و۵
  ازجمله سرداران شهیداربابی وقاسمپور
  ازخادمین ومسئولین مراسم
  ۴دی،روزحماسه وایثارشهرستان آران و بیدگل
  تشکروقدردانی میگردد.
  مجمع رهروان وصال
  صلوات

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP