چاپ خبــر
در آستانه چهارم دی ماه صورت گرفت:

اعلام برنامه‌های روز ایثار و شهادت آران و بیدگل

برنامه‌های گرامیداشت چهارم دی ماه، روز حماسه و ایثار آران و بیدگل اعلام شد.

به گزارش خطب شکن، برنامه‌های گرامیداشت چهارم دی ماه، روز حماسه و ایثار آران و بیدگل اعلام شد.

بر اساس اعلام رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بیش از ۲۰ برنامه برای گرامیداشت این روز تدارک دیده شده که برگزاری جلسه شورای اداری در روز پنجشنبه و افتتاح سالن اجتماعات فرمانداری آران و بیدگل که به نام چهارم دی ماه نامگذاری شده یکی از آن‌ها بوده است.

عمران دلاوریان مراسم شب چهارم دی ماه را به عنوان برنامه شاخص این مناسبت نام برد و اظهار کرد: فضای مصلای نماز جمعه شهرستان به همت سربازان پادگان شهید کبریایی ارتش جمهوری اسلامی تزئین شده و قرار است نمایشگاهی با موضوع نقش آران و بیدگل در هشت سال دفاع مقدس در ورودی مصلا همزمان با اجرای مراسم برپا شود.

دیدار با خانواده ایثارگران و شهدا در طول هفته آینده، برگزاری همایش دوچرخه سواری، اجرای مسابقه تنیس روی میز و اسب سواری گرامیداشت این روز، برپایی نمایشگاه‌ها و مسابقات فرهنگی در زمینه‌های مختلفی از جمله وبلاگ، نشریه دیواری، عکس و رونمایی از تندیس حماسه و ایثار آران و بیدگل از جمله برنامه‌های گرامیداشت این روز عنوان شده است.

نواخته شدن زنگ حماسه و ایثار در مدارس آران و بیدگل نیز از دیگر برنامه‌های گرامیداشت این روز است که به صورت نمادین با حضور مسئولان در آموزشگاه پسرانه خسروی حسینی صورت خواهد گرفت.

عمران دلاوریان گسترش مراسم گرامیداشت این روز به سایر شهرهای شهرستان را از اهداف برنامه ریزی‌های امسال عنوان کرد و گفت: تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی برنامه‌های این روز به صورت گسترده در تمام شهرستان صورت گرفته تا به صورتی ویژه تر برنامه‌های گرامیداشت آن انجام شود.

چهارم دی ماه به مناسبت آغاز عملیات‌های کربلای چهار و پنج به عنوان روز حماسه و ایثار آران و بیدگل نامگذاری شده است. در این عملیات رزمندگان گردان امام محمدباقر(ع) متشکل از بسیجیان شهرستان به عنوان خط شکن وارد عمل شدند و شهدای بسیاری را به انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

telegram

Go to TOP