چاپ خبــر
معاون استاندار در نشست شورای اداری:

مسیر آران و بیدگل برای رسیدن به توسعه کوتاه است

حسین سیستانی با تقدیر از تلاش مردم و فعالیت‌های اقتصادی آنان ابراز امیدواری کرد: با همت والایی که مردم این شهرستان دارند، مسیر رسیدن به پیشرفت و توسعه در آران و بیدگل طولانی نخواهد بود و افق‌ها به زودی فتح می‌شود.

به گزارش خطب شکن، پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان در سال ۹۵ ظهر امروز در محل سالن جلسات فرمانداری آران و بیدگل برگزار شد.

در این جلسه که به عنوان آیین افتتاحیه سالن ۴ دی فرمانداری شهرستان به شمار می‌آمد، حسین سیستانی، معاون مدیریت و توسعه‌ی منابع انسانی استاندار اصفهان نیز حضور داشت.

گلایه از کشاندن مشکلات شهرستانی به استان

امام جمعه آران و بیدگل در ابتدای این نشست با قرائت فرازهایی از نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر اظهار کرد: مردم در حکومت اسلامی صاحب کشور هستند و دولتمردان و مسئولان حکومت همگی نوکر آنان به شمار می‌آیند.

آیت الله سید محمد موسوی با گرامیداشت روز چهارم دی ماه به عنوان روز حماسه و ایثار آران و بیدگل اضافه کرد: مردم آران و بیدگل از ابتدای طلوع آفتاب انقلاب در صحنه‌های مختلف حاضر بودند و چهارم دی ماه به خوبی بیانگر افتخارآفرینی آنان است.

وی در ادامه حل برخی مشکلات را نیازمند کمک ادارات کل استانی عنوان کرد و گفت: طرح‌هایی مانند جاده کنارگذر آران و بیدگل که یک طرح ملی به شمار می‌آید، باید مورد توجه استان نیز باشد و بودجه‌های بیشتری به آن تخصیص پیدا کند.

آیت الله موسوی با گلایه از عملکرد برخی مسئولان شهرستان خاطرنشان کرد: تعامل ادارات مختلف از جمله راه و شهرسازی و منابع طبیعی باید به خوبی شکل گیرد تا طرح‌های مختلف راه سازی به پیش رفود و بودجه‌های اختصاص یافته بازنگردد.

امام جمعه‌ی آران و بیدگل حل مسائل ادارات در خود شهرستان را ضروری دانست و تصریح کرد: مشکلاتی مثل تخریب برخی آثار تاریخی یا مسائل حوزه پزشکی و سلامت باید در همین جا حل شود و به استان کشیده نشود.

آیت الله موسوی اضافه کرد: من توقع نداشتم از سوی برخی مسئولان برای امام جمعه محترم ابوزیدآباد به خاطر تخریب آثار تاریخی که به ایشان ارتباطی نداشت، شکایت شود.

وی در پایان رفع مشکلات دانشگاه علوم پزشکی را علی رغم استقلال آن، نیازمند کمک استان عنوان کرد.

مسیر آران و بیدگل برای رسیدن به توسعه کوتاه است

معاون مدیریت و توسعه‌ی منابع انسانی استاندار اصفهان نیز در این نشست با گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار کرد: امنیتی که امروز در ایران اسلامی برقرار است، ناشی از جانفشانی‌ها و رشادت‌های شهدای بزرگوار است.

حسین سیستانی با تقدیر از تلاش مردم و فعالیت‌های اقتصادی آنان ابراز امیدواری کرد: با همت والایی که مردم این شهرستان دارند، مسیر رسیدن به پیشرفت و توسعه در آران و بیدگل طولانی نخواهد بود و افق‌ها به زودی فتح می‌شود.

وی در این مورد با ابراز خشنودی از حضور چهار تن از صنعتگران شهرستان در جمع برگزیدگان استانی اضافه کرد: گاهی ارزش‌هایی که موجب ترقی جامعه می‌شود، در محرومیت‌ها بیشتر معنا پیدا می‌کند.

معاون مدیریت و توسعه‌ی منابع انسانی استاندار اصفهان با بیان کمبود آب در آران و بیدگل اذعان کرد: با وجود تمام کمبودهایی که در حوزه کشاورزی آران و بیدگل وجود دارد، مردم این شهرستان می‌توانند با بهره گیری از شیوه‌های نوین و کشت محصولات سازگار، در این زمینه نیز نمونه باشند.

سیستانی در تقدیر از عملکرد دولت یازدهم ایرادات موجود را به دولت گذشته نسبت داد و خاطرنشان کرد: همه دولت‌ها به دنبال کوچک کردن خود و سپردن مسائل به بخش خصوصی هستند که قبل از این دولت این روند برعکس شده بود.

وی ادامه داد: اگر برجام و مذاکرات فنی دولتمردان نبود امروز ایران هم درگیر جنگی بود که کمتر از جنگ سوریه و عراق نبود!

معاون مدیریت و توسعه‌ی منابع انسانی استاندار اصفهان به کاهش نرخ تورم اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی برای اشتغال و کارهایی که برای رونق اقتصادی می‌بینیم، به زودی افق‌های روشن اقتصادی را محقق خواهد کرد.

سیستانی انتشار منشور حقوق شهروندی را ناشی از دغدغه دولت برای ارتقای جایگاه شهروندان دانست و ادعا کرد: این سند به هیچ وجه به انتخابات ربطی ندارد.

بیان برخی مشکلات صاحبان صنایع فرش از جمله گرانی مواد اولیه و سند زمین‌های شهرک‌های صنعتی از سوی عبدالرحیم مفیدی، مدیر عامل هیأت امنای شهرک صنعتی سلیمان صباحی و سعید رزمی منش، رئیس هیات امنای شهرک صنعتی هلال و تشریح وضعیت شهرداری‌های شهرستان و شرایط آن‌ها در مدیریت بحران توسط رضا نقدی، شهردار ابوزیدآباد از جمله دیگر برنامه‌های این جلسه بود.

همچنین در خاتمه‌ی نشست شورای اداری، از قاریان و حافظان آران و بیدگلی که در مسابقات کشوری قرآن کریم اوقاف در زیباکنار گیلان شرکت داشتند تقدیر شد.

telegram

Go to TOP