چاپ خبــر
فرماندار در نشست خبری ستاد بزرگداشت روز حماسه و ایثار شهرستان:

چهارم دی یوم الله آران و بیدگل است/ ستاد حماسه و ایثار شهرستان تشکیل می‌شود

نشست خبری ستاد برگزاری مراسم روز ایثار و شهادت آران و بیدگل بعدازظهر امروز در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش خطب شکن، نشست خبری ستاد برگزاری مراسم روز ایثار و شهادت آران و بیدگل بعدازظهر امروز در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

فرماندار آران و بیدگل نامگذاری چهارم دی ماه را مایه‌ی افتخار مردم شهرستان دانست و اظهار کرد: شهرستان ما از ابتدا در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته و افتخارات بسیاری آفریده است، با این حال اوج این حماسه آفرینی‌ها به عملیات کربلای ۴ و ۵ باز می‌گردد که شهیدان علیمحمد اربابی و جواد قاسمپور، از سرداران شهرستان نیز در آن به شهادت رسیدند.

ابوالفضل معینی نژاد به برگزاری مراسم سال گذشته به عنوان نخستین تجربه روز حماسه و ایثار آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: در سال گذشته قطعا مشکلاتی در اجرای برنامه‌ها وجود داشت و امسال در جهت رفع آن تلاش شد.

وی با یادآوری محدودیت‌های مالی دستگاه‌های دولتی، ورود گروه‌های مردمی برای برگزاری این مراسم را ضروری توصیف کرد و ادامه داد: برنامه شاخص امسال شب چهارم دی ماه در محل مصلای نماز جمعه شهرستان برگزار خواهد شد.

معینی نژاد به رتبه نخست ایثارگری شهرستان در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه به دلیل کم لطفی‌هایی که وجود داشته است، در شهرستان نمود عملی و عینی آن مشاهده نمی شود.

فرماندار با توصیف چهارم دی به عنوان یوم الله شهرستان عنوان کرد: باید با برنامه‌های بلندمدت جنبه‌های مختلف روز ایثار و شهادت در بین مردم نهادینه و این روز به عنوان یک روز تاریخی برای آران و بیدگل مطرح شود.

وی تلاش ستاد برگزاری برای مردمی تر کردن روز ایثار و شهادت شهرستان را یادآور شد و اذعان کرد: امسال تشکیل ستاد برگزاری روز ایثار و شهادت برای برنامه ریزی منسجم برنامه‌های سال‌های آینده که مسلما نقش گروه‌های مردمی را پررنگ تر خواهد کرد در دستور کار قرار گرفته است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP