چاپ خبــر
امام جمعه‌ی آران و بیدگل:

وحدت مهم‌ترین اولویت جهان اسلام/ آزادی حلب ورشکستگی سیاسی مثلث شوم استکبار را ثابت کرد

آیت الله موسوی گفت: آزادی شهر حلب ورشکستگی سیاسی مثلث شوم استکبار شامل آمریکا، صهیونیست و آل سعود را ثابت کرد.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه‌ی آران و بیدگل در خطبه‌های نماز جمعه‌ی شهرستان با تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص)، حوادث اتفاق افتاده در زمان تولد ایشان را نشانه‎‌‌ای از تحول در جهان خواند و عنوان کرد: از بین رفتن چهارده کنگره از طاق کسری، خاموش شدن آتشکده فارس پس از هزار سال و… نمونه‌هایی از فروپاشی مراکز شرک و کفر در سراسر دنیا بود که بشارتی برای موحدان است.

آیت‌الله سید محمد موسوی به سالروز میلاد امام صادق (ع) هم اشاره کرد و دوران زندگی ایشان را غبارآلود توصیف کرد و گفت: انحراف حاکمان و انحراف مردم که به صورت فرقه‌های مختلف نمایان می‌شد دو فتنه‌‌ی دوران امام ششم در زمان خود بود که با راهبردهای مبارزاتی توسط امام صادق (ع) خنثی شدند.

وی در ادامه بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان را یادآور شد و اظهار کرد: اگر نسل جوان به توصیه‌های رهبر انقلاب در این دیدار عمل کند قطعاً سعادت دنیا و آخرت را خواهد داشت.

آیت‌الله موسوی هفته وحدت را زمان مناسبی برای تبیین ملاک‌های وحدت و پرهیز از تفرقه برای امت اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: امروز مهم‌ترین اولویت در جهان اسلام وحدت امت اسلام و مسلمانان است.

امام جمعه‌ی آران و بیدگل همگان را به تلاش برای ترویج اتحاد میان مسلمانان توصیه کرد و افزود: وطیفه‌ی همه‌ی مسلمانان است در برابر هر اتفاقی که وحدت جهان اسلام را با خطر مواجه می‌کند ایستادگی کنند.

وی با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه تصریح کرد: استاد شهید آیت‌الله مفتح معمار وحدت حوزه و دانشگاه بودند که شناساندن شخصیت ایشان  تلاش بیشتری می‌طلبد.

آیت‌الله سید محمد موسوی در بخش دیگری از خطبه‌ها به پیروزی جبهه مقاومت در حلب اشاره کرد و گفت: آزادی شهر حلب ورشکستگی سیاسی مثلث شوم استکبار شامل آمریکا، صهیونیست و آل سعود را ثابت کرد.

وی  با انتقاد از مواضع اخیر نخست وزیر انگلیس در نشست کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خاطر نشان کرد: شکست نقشه‌ها و توطئه‌های انگلیس در منطقه نخست وزیر این کشور را مجبور کرد آن چیزی که لایق کشور خود است برای ایران به زبان آورد و نتیجه‌ی آن جز شکستی دیگر نخواهد بود.

امام جمعه‌ی آران و بیدگل در پایان از لایحه‌ی نمایندگان مجلس برای کاهش روابط با کشور انگلستان تقدیر کرد.

telegram

Go to TOP