چاپ خبــر
امام جمعه‌ی آران و بیدگل:

تفرقه عامل تمام مشکلات جهان اسلام است

آیت الله سید محمد موسوی اظهار کرد: وحدت دستور قرآن و فقدان آن بزرگ ترین مشکل جامعه است، همان گونه که امام خمینی(ره) نیز عامل تمام گرفتاری‌ها و بدبختی‌های مسلمانان و دولت‌های کشورهای اسلامی را در اختلاف و نفاق بین آنان عنوان می‌فرمایند.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه ی آران و بیدگل با تبریک ولادت رسول اکرم(ص) و گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: یکپارچگی مسلمانان دستور قرآن و فقدان آن بزرگ ترین مشکل جامعه است، همان گونه که امام خمینی(ره) نیز عامل تمام گرفتاری‌ها و بدبختی‌های مسلمانان و دولت‌های کشورهای اسلامی را در اختلاف و نفاق بین آنان عنوان می‌فرمایند.

آیت الله سید محمد موسوی هفته‌ی وحدت را فرصتی مناسب برای تاکید بر وحدت بین مسلمانان عنوان کرد و گفت: بازخوانی و شناسایی عوامل وحدت و تفرقه باید مدنظر مسلمانان قرار گیرد تا گرفتاری‌هایی که در جهان اسلام وجود دارد از بین برود.

وی جنگ مسلمانان با یکدیگر را حاصل هدایت و آتش افروزی بیگانگان دانست و اضافه کرد: این دودستگی‌ها و نزاع‌ها مصیبت بزرگی است که متاسفانه امروز در جهان اسلام رواج پیدا کرده است.

آیت الله موسوی با اشاره به این که هر جا مشکلی در کار ملت‌های مسلمانان دیده می‌شود رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس نقش دارند تصریح کرد: همان گونه که در سوریه و عربستان و بحرین شاهد هستیم، بیگانگان در ملا عام در دنیای اسلام دولت‌های ظالم و مستکبر را تقویت می‌کنند.

امام جمعه‌ی آران و بیدگل با بیان این که هر کسی، چه از شیعه و چه از سنی، به اختلاف دامن می‌زند محکوم است تاکید کرد: همه‌ی ما به حکم قرآن وظیفه داریم وحدت و یکپارچگی و یکدلی را در جامعه تقویت کنیم.

telegram

Go to TOP