چاپ خبــر
با تصویب کلیات طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه؛

آران و بیدگل یک قدم به نماینده مستقل نزدیک تر شد

با تصویب کلیات طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه، آران و بیدگل یک قدم به نماینده مستقل نزدیک تر شد.

به گزارش خطب شکن، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه برای افزایش تعداد نمایندگان مجلس در انتخابات سال ۱۳۹۸ خبر داد.

سید جواد ساداتی نژاد با بیان این که این طرح در جلسه عصر دیروز کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به تصویب رسید اضافه کرد: بر اساس این طرح تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ۳۳۰ نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل که خود مسئول پی گیری این موضوع به شمار می‌رود در مورد این طرح تصریح کرد: سوم آبان ماه سال جاری طرح افزایش تعداد نمایندگان با ۴۳ امضا به هیأت رئیسه تحویل داده شده بود.

وی با بیان این که هم اکنون هفده سال از آخرین باری که تعداد نمایندگان مجلس افزایش یافته است می‌گذرد تصریح کرد: بر اساس قانون تا انتخابات دوره‌ی بعد مجلس در سال ۹۸ باید ۴۰ نفر به جمع نمایندگان مجلس اضافه شوند.

ساداتی نژاد در تشریح دلایل رای نیاوردن طرح افزایش تعداد نمایندگان در مجلس افزود: تقریبا همیشه تلاش برای اختصاص نماینده‌ی مستقل به آران و بیدگل در سال‌های پایانی مجلس صورت گرفته که معمولا به دلیل نزدیکی به انتخابات، حساسیت بیشتری نسبت به آن وجود داشته است.

بر اساس اعلام ساداتی نژاد قرار است دولت لایحه‌ای را با در نظر گرفتن طرح مصوب تهیه و برای تصویب به مجلس تقدیم کند.

telegram

  1. سیروان گفته:

    اران وبیدگل نماینده مستقل بگیره همین توسعه محدودی هم که داره از کار میافته

Go to TOP