چاپ خبــر
مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان:

برای تجهیز هنرستان های آران و بیدگل ۱۱۰ میلیون تومان اعتبار لازم است

محمد معدندار گفت: تجهیز مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش آران و بیدگل به بیش از ۱۱۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خطب شکن، مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل با بیان این که تجهیز مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش آران و بیدگل به بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد تصریح کرد: امسال با توجه به آغاز به کار پایه دهم ۸۰۰ نفر از دانش آموزان آران و بیدگلی در رشته های مختلف کاردانش و فنی و حرفه ای تحصیل می کنند که امکانات هنرستان ها برای این تعداد دانش آموز کافی نیست.

محمد معدندار اظهار کرد: در حال حاضر دو هنرستان دخترانه‌ی صالحیار و امام خامنه‌ای و دو هنرستان پسرانه‌ی علامه طباطبایی و اکرمیان به صورت متمرکز به عنوان آموزشگاه فنی و حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند.

وی تاکید کرد: علاوه بر کمبود امکانات، ناکافی بودن فضای آموزشی نیز موجب شده که برخی از کلاس های درس دانش اموزان هنرستان ها در مدارس رشته های نظری برگزار شود.

مدیر آموزش و پرورش آران و بیدگل به سیاست آموزش و پرورش برای سوق دادن دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش اشاره کرد و افزود: علی رغم آن که در سال‌های اخیر کاردانش به عنوان شاخه‌ای شناخته می‌شد که ضعیف ترین دانش آموزان به آن گرایش داشتند، به خاطر توانایی کارآفرینی تحصیل کردگان این شاخه، می‌توان آینده‌ی شغلی آن را تا حدودی تضمین کرد.

telegram

Go to TOP