چاپ خبــر
رئیس اداره بهزیستی شهرستان:

نگاه جامعه به معلولان باید تغییر کند/ بهره برداری از مراکز بهزیستی با کمک خیران سلامت آران و بیدگل

حیدر ایمانیان از بهره برداری و پیشرفت عمرانی چند طرح بهزیستی با کمک خیران سلامت آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش خطب شکن، نخستین مرکز آموزش اوتیسم آران و بیدگل تا پایان سال جاری راه اندازی می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی آران و بیدگل با اعلام این خبر اضافه کرد: در حال حاضر ۲۰ بیمار مبتلا به اوتیسم در آران و بیدگل شناسایی شده‌اند.

این مرکز که با کمک ۴۰۰ میلیون تومانی خیران سلامت شهرستان به بهره برداره رسیده است، کار آموزش متمرکز کردن کودکان اتیستیک و خانواده‌های آنان را بر اساس آخرین دستاوردهای علمی بر عهده خواهد داشت.

بر اساس اعلام حیدر ایمانیان فاز نخست مرکز نگهداری سالمندان با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در حال انجام است. همچنین مرکز شبانه‌روزی سالمندان با ظرفیت ۳۰ نفر با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال نیز با کمک خیران شهرستان به بهره برداری رسیده است.

وی پرداخت حق بیمه کارفرمایی، خویش‌فرمایی و اشتغال مستقیم معلولان را از خدمات بهزیستی به معلولان خواند و تصریح کرد: در این راستا بیش از هفت میلیارد ریال تسهیلات به ۶۶ تن از معلولان بهزیستی، سه میلیارد ریال اعتبار به معلولان با معلولیت شدید و ۵۴۰ میلیون ریال مستمری به مددجویان دارای ضایعه نخاعی پرداخت شده است.

رئیس اداره بهزیستی آران و بیدگل، تعداد معلولان تحت پوشش این اداره را دو هزار نفر اعلام کرد و افزود: معلولان دارای ظرفیت و توانمندی‌های قابل‌توجهی هستند، از این رو نگاه جامعه نسبت به معلولان باید تغییر کند.

telegram

Go to TOP