چاپ خبــر
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خبر داد:

صادرات بیش از ۳۷ میلیون دلار کالا از آران و بیدگل به خارج از کشور

حسین حاجی زاده گفت: این کالاها شامل فرش ماشینی، نخ، پرز قالی و میلگرد بوده است که فرش ماشینی بیش از ۹۰ درصد این مقدار صادرات را تشکیل می دهد.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل از صادرات کالا در هفت ماه گذشته امسال به ارزش ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار از طریق گمرک کاشان به خارج از کشور خبر داد.

حسین حاجی زاده در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: این کالاها شامل فرش ماشینی، نخ، پرز قالی و میلگرد بوده است که فرش ماشینی بیش از ۹۰ درصد این مقدار صادرات را تشکیل می دهد.

وی بیان کرد: حدود نیمی از این صادرات از گمرک شهرستان کاشان و مابقی آن توسط گمرکات سایر استان ها صادر شده است که عمده صادرات به کشورهای آسیای میانه،عراق و افغانستان است.

حاجی زاده تصریح کرد: سالانه حدود ۴۵ میلیون متر مربع فرش ماشینی در این شهرستان تولید می شود و این شهرستان با تولید حدود ۵۰ درصد فرش ماشینی کشور رتبه نخست تولید فرش کشور را داراست.

وی با اشاره به فعالیت ۶۰۰ کارخانه فرش ماشینی با مجوز بهره برداری در این شهرستان تصریح کرد: کم ترین تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور متعلق به آران و بیدگل است که این آمار حدود یک و نیم درصد است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل با بیان این که تک محصولی بودن می تواند در آینده مشکلاتی برای صنعت شهرستان بوجود آورد خاطرنشان کرد: پیگیری هایی برای خروج از تک محصولی بودن صنعت شهرستان در جریان است که از آن جمله می توان به ایجاد واحدهای تولیدی ظرف های یکبار مصرف، لوازم و قطعه های پلاستیکی خودرو و لامپ های کم مصرف اشاره کرد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP