چاپ خبــر
آیت الله سید محمد موسوی:

۱۶ آذر تجلی آرمان خواهی و استکبارستیزی دانشجویان است

امام جمعه‌ی آران و بیدگل با تبریک روز دانشجو، ۱۶ آذرماه را تجلی آرمان خواهی و استکبارستیزی دانشجویان خواند و تصریح کرد: این روز پیام استقلال خواهی و آزادی طلبی نهضت دانشجویی و دانشجویان مسلمان ایران را متجلی کرد.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه‌ی آران و بیدگل با تبریک روز دانشجو، ۱۶ آذرماه را تجلی آرمان خواهی و استکبارستیزی دانشجویان خواند و تصریح کرد: این روز پیام استقلال خواهی و آزادی طلبی نهضت دانشجویی و دانشجویان مسلمان ایران را متجلی کرد.

آیت الله سید محمد موسوی دانشجو را مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی رسانی و مبداء تحولات کشور معرفی کرد و گفت: آن روز که سنگ فرش‌های دانشکده فنی تهران به خون سه شهید دانشجو رنگین شد، سردمداران استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار گمان نمی کردند این روز نقطه آغازین جنبشی باشد که از آن چمران‌ها و باکری‌ها و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به پا خواهند خاست.

وی حرکت جنبش دانشجویی در جهت فتح قله‌های علم و فناوری را ستود و اظهار کرد: امروز چنبش دانشجویی مسلمان با بهره گیری مستمر از آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) قله‌های رفیع علم و فناوری را توام با ارزش‌های اخلاقی و دینی را فتح کرده است.

آیت الله موسوی اضافه کرد: دانشجویان با ایمان عملا به داعیه داران جدایی دین و وحی از عقل و علم ثابت کردند که تنها راه تحقق پیشرفت و کارآمدی جوامع مختلف حرکت در مسیری است که خداوند برای انسانها مشخص کرده است.

وی دانشجو را ذخیره حیاتی و امید آینده کشور خواند و اظهار کرد: اکنون در شرایطی که پروژه قتنه نفوذ از هر سو نظام مقدس اسلامی را مورد تهدید قرار داده است دانشجویان عزیز به عنوان قشر آگاه جامعه وظیفه‌ای به مراتب سنگین تر از قبل بر دوش دارند.

امام جمعه‌ی آران و بیدگل نصب العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مسلح شدن به سلاح بصیرت را به عنوان وظیفه‌ی دانشجویان عنوان کرد و ادامه داد: با این کار دانشجویان از سوءاستفاده از دانشجو و دانشگاهیان جلوگیری کنند و در شرایطی که جنگ سخت دشمن تبدیل به جنگ نرم شده به عنوان افسران جنگ نرم در خط مقدم مقابل با فریب خوردگان داخلی و دشمنان خارجی با تمام توان از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنند.

آیت الله موسوی در پایان با تبریک ویژه به دانشگاهیان آران و بیدگل ابراز امیدواری کرد: عزیزان دانشجو به دور از بازی‌های سیاسی با مطالعه عمیق و دقیق، در این شرایط حساس کشور علاوه بر مسئولیت سنگینی که در سنگر علم و دانش دارند به وظایف سیاسی و اجتماعی خود آگاهانه و با بینش عمیق عمل کنند و در راه آرمان‌های ترسیم شده از سوی امام(ره) رهبر انقلاب و در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی برای دستیابی به قله‌های رفیع توسعه، پیشرفت، استقلال و آزادی کشور گام بردارند.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP