چاپ خبــر
آیت الله سید محمد موسوی:

تمدید تحریم‌ها از سوی آمریکا نقض برجام است/ برخی می‌خواهند این اقدام را توجیه کنند

امام جمعه آران و بیدگل گفت: اخیرا دولت عهدشکن و فریبکار آمریکا برای تمدید تحریم‌ها اقدام کرده است که به فرمایش رهبر انقلاب نقض برجام است و بر این اساس همه‌ی مسئولان نظام باید این تمدید را نقض برجام تلقی کنند و فعالیت غنی سازی ادامه پیدا کند.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه آران و بیدگل در خطبه‌های این هفته با دعوت همگان به تقوا به تشریح مناسبت‌های هفته پرداخت و با اشاره به شهادت امام حسن عسکری(ع) تصریح کرد: خلفای عباسی امام عسکری(ع) را در وضعیت سختی تحت نظر قرار داده بودند ولی زندان‌ها و حصر خانگی موجب نشد مبارزات ایشان تعطیل شود.

آیت الله سید محمد موسوی در توضیح این روش‌ها اضافه کرد: در حوزه جهاد علمی حضرت شاگردان بسیاری را تربیت کرد، علاوه بر این به خاطر گستردگی حوزه‌ی حضور شیعیان در قلمرو اسلامی زمان ایشان، امام عسکری(ع) شبکه‌ی وسیع وکالت را در کل این قلمرو سامان داده و با شیعیان به صورت مستمر در ارتباط بودند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان اشاره کرد و گفت: اخیرا دولت عهدشکن و فریبکار آمریکا برای تمدید تحریم‌ها اقدام کرده است که به فرمایش رهبر انقلاب نقض برجام است و بر این اساس همه‌ی مسئولان نظام باید این تمدید را نقض برجام تلقی کنند و فعالیت غنی سازی ادامه پیدا کند.

آیت الله موسوی موضع سست برخی افراد در مقابل این اقدام را یادآور شد و خاطرنشان کرد: برخی در داخل می‌خواهند به این عنوان که تمدید این تحریم‌ها مغایر برجام است و نقض برجام نیست یا تحریم جدید نیست و تمدید تحریم‌هاست، این کار را توجیه کنند.

امام جمعه‌ی آران و بیدگل به شانزدهم آذر و روز دانشجو اشاره کرد و ادامه داد: روز دانشجو نشانه‌ی جنبش پاک دانشجویان و خاطره‌ای از حرکت قابل آنان ستایش برای مقابله با استکبار است.

وی ترویج فرهنگ بی بند و باری در دانشگاه و جامعه، تبلیغ جدایی دین از سیاست و نفوذ سیاسی را به عنوان چالش‌های امروز دانشگاه عنوان کرد و افزود: دانشجویان باید با هشیاری با این مسائل برخورد کنند.

آیت الله موسوی در پایان شهادت زائران در حله عراق و فوت جمعی از زائران امام رضا(ع) را تسلیت گفت و با بازماندگان این حوادث ابراز همدردی کرد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP