چاپ خبــر
میثم رنجکش:

لزوم اطمینان از سلامت دودکش و اتصالات بخاری/ آتش نشانی آماده ارائه هر گونه آموزش‌ به مردم است

معاون آتش‌نشانی آران و بیدگل با اشاره به آغاز فصل سرما، در مورد رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز گازگرفتگی اظهار کرد: مردم در هنگام نصب وسایل گازسوز باید نسبت به سلامت دودکش و شلنگ گاز اطمینان حاصل کنند.

به گزارش خطب شکن، معاون آتش‌نشانی آران و بیدگل با اشاره به آغاز فصل سرما، در مورد رعایت نکات ایمنی برای جلوگیری از بروز گازگرفتگی اظهار کرد: مردم در هنگام نصب وسایل گازسوز باید نسبت به سلامت دودکش و شلنگ گاز اطمینان حاصل کنند.

میثم رنجکش بر لزوم اطمینان از کارکرد صحیح لوله و اتصالات گاز شهری تاکید کرد و افزود: علاوه بر گازهای خروجی از وسایل گرمایشی، خود گاز شهری نیز خطرآفرین است و علاوه بر انفجار، می‌تواند موجب خفگی نیز بشود.

معاون آتش نشانی آران و بیدگل ایجاد راه هوایی مناسب برای محیط‌های کوچک را برای کاهش خطر گاز گرفتگی ضروری عنوان کرد و گفت: کم شدن اکسیژن محیط هم عامل دیگری برای بروز خفگی است که برای جلوگیری از آن باید راه هوایی برای محیط باز باشد.

رنجکش با ذکر این نکته که آموزش نکات ایمنی یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از صدمات احتمالی در حوادث است تصریح کرد: آتش‌نشانی همیشه آماده‌ی ارائه‌ی آموزش‌های ایمنی به شهروندان هست.

وی استفاده از لوله‌های H در انتهای مسیر خروج گازهای تولید شده به وسیله‌ی وسایل گرمایشی را یادآور شد و اضافه کرد: این لوله‌ها علاوه بر این که مانع از بازگشت گازهای آلاینده به وسیله‌ی جریان هوای تولید شده به وسیله‌ی باد می‌شود، امکان انسداد لوله به دلایلی مانند لانه سازی پرندگان را نیز از بین می‌برد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP