چاپ خبــر
با برگزاری مراسم اختتامیه؛

برگزیدگان پانزدهمین سوگواره ادبی عاشورا معرفی شدند

پانزدهمین سوگواره ادبی عاشورا با معرفی برگزیدگان خود در شهرستان آران و بیدگل به کار خود پایان داد.

به گزارش خطب شکن به نقل از شبستان، آیین اختتامیه پانزدهمین سوگواره ادبی عاشورا با حضور مسؤولان شهرستان آران و بیدگل، شعرای آیینی و شاعران برگزیده این سوگواره در سالن اجتماعات شهید قاسم عربیان این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم، برگزیدگان بخش های مختلف این سوگواره معرفی و تقدیر شدند که از بین آثار ادبی رسیده به دبیرخانه سوگواره در بخش آزاد، آثار «سارا سادات باختر» و «ملیحه فائض» رتبه های اول و دوم این بخش را به خود اختصاص داد.

در بخش فرهنگیان پانزدهمین سوگواره ادبی عاشورا، هیئت داوران از بین آثار رسیده، «زهرا صادقی» و «علی فاطمیان» را به عنوان صاحبان آثار برگزیده در این بخش معرفی کرد.

همچنین «محسن عربیان» موفق به کسب رتبه نخست بخش دانش آموزی این سوگواره شد و  «معصومه غلامرضازاده» و «مریم مسی» به ترتیب حائز رتبه های دوم و سوم این بخش شدند.

اجرای برنامه توسط محسن کاویانی شاعر آیینی قم و شاعران منطقه، سخنرانی استاد شهاب تشکری آرانی از مشاهیر شعر معاصر پیرامون ترکیب بندهای عاشورایی استاد محتشم کاشانی و مولانا صباحی بیدگلی، اجرای برنامه شعرخوانی توسط صاحبان آثار برتر سوگواره و سخنرانی میثم نمکی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل از دیگر برنامه های مراسم پایانی این سوگواره بود.

پانزدهمین سوگواره ادبی عاشورا با موضوع برداشت های معرفتی از واقعه عاشورا در قالب شعر و نثر ادبی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری کانون فرهنگی شهید عربیان و مدیریت آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی، مهر و آبان ماه سال جاری در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

telegram

Go to TOP