چاپ خبــر
ابوالفضل معینی نژاد:

دولت توان مقابله با مواد مخدر را ندارد/ مردم برای حل مشکل وارد عمل شوند

فرماندار آران و بیدگل اعتیاد را یکی از چالش‌های عمده‌ی اجتماعی کشور نامید و اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر مورد توجه همه‌ی مسئولان نظام است، با این حال دولت به تنهایی توان مقابله با این معضل را ندارد.

به گزارش خطب شکن، فرماندار آران و بیدگل اعتیاد را یکی از چالش‌های عمده‌ی اجتماعی کشور نامید و اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر مورد توجه همه‌ی مسئولان نظام است، با این حال دولت به تنهایی توان مقابله با این معضل را ندارد.

ابوالفضل معینی نژاد ورود سازمان‌های مردم نهاد و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را ضروری توصیف کرد و گفت: مقام معظم رهبری در فرصت‌های مختلف به لزوم اجتماعی شدن مبارزه با این مشکل اجتماعی اشاره کرده‌اند.

وی یکی از راهکارهای اساسی دولت در این زمینه را کمک گرفتن از مردم خواند و اضافه کرد: هیأت‌های مذهبی، روحانیان و سایر شخصیت‌ها و نهادهای تاثیرگذار جامعه باید یاریگر دولت در این موضوع باشند.

معینی نژاد با اشاره به این که در شهرستان آران و بیدگل نیز معضل اعتیاد بدون ورود مردم کنترل نخواهد شد تاکید کرد: پیش از این که هزینه‌های گزافی بر سر درمان معتادان و ترک اعتیاد صرف شود، باید به پیشگیری از رشد مواد مخدر توجه داشت.

فرماندار آران و بیدگل به فعالیت‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در این موضوع اشاره کرد و افزود: در صورتی که طرح‌های آگاهی بخشی و پیشگیری از شیوع مواد مخدر نتیجه دهد، غیر از هزینه‌های اجتماعی و روانی به وجود آمده برای جامعه و خانواده‌ها، از هدر رفتن هزینه‌های ریالی درمان نیز جلوگیری خواهد شد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP