چاپ خبــر
آیت الله سید محمد موسوی:

عظمت رویداد اربعین سانسور رسانه‌های غربی را بی‌اثر می‌کند

امام جمعه‌ی آران و بیدگل گفت: توسط رسانه‌های اسلام ستیز غرب تلاش معناداری برای نادیده گرفتن و سانسور رویداد اربعین مشاهده می‌شود که البته عظمت این رویداد این تلاش را بی اثر می‌کند.

به گزارش خطب شکن، امام جمعه آران و بیدگل کنگره اربعین را نمایشی از اقتدار شیعیان جهان خواند و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران حماسه عاشورا را زنده و فلسفه این قیام را برای جهانیان روشن کرد، به همین دلیل است که امروز شاهدیم که مدافعان حرم باانگیزه‌های عاشورایی در راه دفاع از اماکن متبرکه وحرم ائمه اطهار جان فشانی می‌کنند.

آیت الله سید محمد موسوی با بیان این که ابراز ارادت دوستداران اهل بیت(ع) در پیاده روی اربعین نشانه‌ی شور انقلابی و عاشورایی مردم است خاطرنشان کرد: این ابراز ارادت‌ها هر روز و هرسال پررنگ تر می‌شود و گستره جغرافیایی و فکری و معرفتی وسیع تری پیدا می‌کند.

وی اتصال قیام اباعبدالله(ع) با قیام حضرت حجت(عج) را یادآور شد و اظهار کرد: این زائران پرشور، بی صبرانه آماده پیوستن به انقلاب جهانی مهدوی هستند.

امام جمعه‌ی آران و بیدگل به شگفتی جهانیان از این کنگره‌ی عظیم اشاره کرد و گفت: ابعاد کمی و کیفی این رویداد به قدری  گسترده است که آن را تبدیل به یک رویداد بین المللی کرده است، با این حال توسط رسانه‌های اسلام ستیز غرب تلاش معناداری برای نادیده گرفتن  و سانسور آن مشاهده می‌شود، هرچند عظمت این رویداد این تلاش را بی اثر می‌کند.

وی در پایان در تشریح اجر معنوی شرکت در زیارت امام حسین(ع) به بیان حدیثی از حضرت صادق(ع) پرداخت و گفت: حضرت فرموده‌اند کسی که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود خداوند به هر قدمی که برمی دارد یک حسنه برایش نوشته ،یک گناه از او محو می‌کند، ‌یک درجه مرتبه اش را بالا می‌برد وقتی به زیارت رفت دو فرشته را مامور او می‌فرماید که آن چه خیر از دهان او خارج می‌شود نوشته و آن چه شر و بدی است ننویسید و وقتی برگشت با او وداع کرده و به وی می‌گوید‌ای ولی خدا گناهانت آمرزیده شد تو از حزب خدا و اهل بیت رسولش هستی؛ به خدا قسم هرگز تو آتش را به چشم نخواهی دید، آتش نیز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد کرد.

telegram

Go to TOP