چاپ خبــر
محمد اخباری فرد خبر داد:

برگزاری دوره دو روزه پزشکی کوهستان در آران و بیدگل

رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل با اشاره به برگزاری دوره‌ی دو روزه‌ی پزشکی کوهستان تصریح کرد: رعایت اصول ایمنی کوهنوردی، آشنایی با کمک‌های اولیه و امدادرسانی به افراد حادثه دیده در حوادثی مثل سقوط از ارتفاع و سرمازدگی از جمله مباحث ارائه شده در این دوره بود.

به گزارش خطب شکن، رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل با اشاره به برگزاری دوره‌ی دو روزه‌ی پزشکی کوهستان تصریح کرد: این دوره که برای اولین بار در آران و بیدگل اجرا می شد، در روزهای پنجشنبه و جمعه‌ی هفته‌ی گذشته در اداره ورزش و جوانان شهرستان برگزار شد.

محمد اخباری فرد با بیان این که مباحث مطرح شده در این دوره توسط دکتر اسلامی نیا، از اعضای هیأت کوهنوردی استان اصفهان ایراد شد اضافه کرد: در پایان دوره شرکت کنندگان مدرک رسمی از سوی فدراسیون کوهنوردی کشور دریافت کردند.

رئیس هیأت کوهنوردی آران و بیدگل برگزاری چنین دوره‌هایی را برای ارتقای سطح دانش کوهنوردان مفید ارزیابی کرد و ادامه داد: رعایت اصول ایمنی کوهنوردی، آشنایی با کمک‌های اولیه و امدادرسانی به افراد حادثه دیده در حوادثی مثل سقوط از ارتفاع و سرمازدگی از جمله مباحث ارائه شده در این دوره بود.

اخباری در ادامه در تشریح فعالیت‌های گروه کوهنوردی آران و بیدگل اذعان کرد: در آبان ماه برنامه‌های مختلفی از سوی هیأت کوهنوردی به اجرا درآمد که صعود به قله دینوا و رصدخانه روستای رهق، برگزاری همایش کوهنوردی به مناسبت ۱۳ آبان ماه با حضور ۱۲۰ تن از کوهنوردان منطقه در مسیر سار تا سد مشکات، صعود به قله ۴۰۱۱ متری برفخانه یزد و قله ۳۵۸۴ متری الوند همدان از این جمله بوده است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP