چاپ خبــر
با کمک خیران ورزشی آران و بیدگل صورت گرفت؛

اختصاص زمین جدید به تیم فوتبال انقلاب

پس از گذشت حدود یک سال از تخریب زمین تیم فوتبال انقلاب و آغاز طرح های ساختمان سازی در آن، چند روز پیش زمین جدیدی به صورت رسمی به این تیم واگذار شد.

به گزارش خطب شکن، پس از گذشت حدود یک سال از تخریب زمین تیم فوتبال انقلاب و آغاز طرح های ساختمان سازی در آن، چند روز پیش زمین جدیدی به صورت رسمی به این تیم واگذار شد.

قهرمان بی زمین!

تیم فوتبال انقلاب که در فصل قبل لیگ فوتبال آران و بیدگل قهرمان رقابت‌ها شده بود، مدتی با مشکل از دست رفتن زمین اختصاصی خود روبرو بود.

تغییر کاربری زمین تیم فوتبال انقلاب (ضلع شمال غربی میدان ولیعصر(عج) در مسیر جاده نوش آباد) و اختصاص آن برای ساخت و ساز، اعتراضاتی را از سوی تیم‌های فوتبال شهرستان موجب شده بود، خصوصا این که این زمین از چند دهه پیش تاکنون به عنوان زمین تمرینی این تیم مطرح و حتی از سوی چندین تیم دیگر شهرستان برای انجام تمرینات آماده سازی و حتی بازی‌های تدارکاتی مورد استفاده بوده است.

dqgPnbWz9M

تغییر کاربری بدون هماهنگی اداره ورزش

ابوذر فردنژاد با بیان این که در سال ۸۵، همزمان با تدوین طرح جامع شهری آران و بیدگل، زمین انقلاب از ورزشی به مسکونی تغییر کاربری پیدا کرده است تصریح کرد: در جریان تدوین این طرح زمین‌های بسیاری تغییر کاربری پیدا کرد که این زمین هم جزئی از آن بود؛ علاوه بر این زمین، زمین تیم شهدا که پشت زمین انقلاب قرار داشت و ۳۵ هزار متر مربع مساحت آن بود و قبل از آن هم زمین‌های متحد، افسر و خیبر بیدگل که جمعا ۵۰ هزار متر مربع بوده، گرفتار تغییر کاربری شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به این که وی در آن زمان مسئول اداره نبوده و در جریان این تغییر کاربری قرار نداشته است خاطرنشان کرد: پس از آن تاریخ با وجود آن که در چند مرحله سعی شد تغییر کاربری زمین اجرایی شود، اداره ورزش و جوانان مانع این کار شد تا این که سال گذشته تغییرات این زمین آغاز شد.

فردنژاد شهرداری را مسئول این تغییرات کاربری دانست و اضافه کرد: تصمیمات در این مورد در کمیسیون ماده ۵ که علاوه بر شهرداری، فرمانداری، اداره مسکن، اداره جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان این حوزه در آن عضو هستند اتخاذ می‌شوند.

رئیس اداره ورزش و جوانان افزود: متاسفانه در این کمیسیون اداره ورزش و جوانان نماینده‌ای ندارد و نمی‌تواند در چنین مواقعی از حقوق ورزش شهرستان دفاع کند، بنابراین تصمیمی که گرفته شده بود بدون اطلاع اداره ورزش و جوانان بود.

وی جلب رضایت اداره ورزش و جوانان با توجه به مالکیت آن اداره بر زمین مذکور را شرط تغییر کاربری عنوان کرد و گفت: با پی گیری‌های اداره قرار شد یک زمین جایگزین به اداره واگذار شود.

2_9003087346_l600

اختصاص رسمی زمین جایگزین پس از یک سال

پس از گذشت یک سال از تغییر کاربری زمین انقلاب، نهایتا پانزدهم آبان ماه، اداره راه و شهرسازی اقدام به واگذاری زمین جایگزین به اداره ورزش و جوانان کرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل با بیان این که زمین جایگزین به مساحت ۴۹۰۰۰ متر مربع واگذار شده است اظهار کرد: در نامه ای که روز شنبه به اداره ورزش و جوانان ارسال شد، مسأله واگذاری زمین جدید اطلاع داده شده است.

مجتبی آراسته مهلت اخذ پروانه برای زمین جدید را ۶ ماه اعلام کرد و با ابراز خوشحالی نسبت به حل مشکل زمین تیم انقلاب افزود: امیدواریم این اقدام موجب بهبود فضای ورزشی و افزایش شادابی شهروندان شود.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP