چاپ خبــر
فراخوان پانزدهمین سوگواره ادبی عاشورا منتشر شد:

سوگواره‌ای ادبی در ماتم عاشورا

فراخوان ارسال آثار به دبیرخانه پانزدهمین سوگواره‌ی ادبی عاشورا منتشر شد.

به گزارش خطب شکن، فراخوان ارسال آثار به دبیرخانه پانزدهمین سوگواره‌ی ادبی عاشورا منتشر شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل با اعلام این خبر تصریح کرد: علاقمندان برای شرکت در این سوگواره می‌توانند برداشت‌های معرفتی خود از واقعه‌ی عاشورا را در قالب شعر و نثر ادبی از طریق پست الکترونیکی به کانون شهید عربیان ارسال کنند.

میثم نمکی با اشاره به برگزاری اختتامیه سوگواره در نیمه آذرماه اضافه کرد: آثار دریافتی در دو بخش آزاد و دانش آموزی داوری و به برترین‌های آن جوایزی اهدا خواهد شد.

وی در مورد دوره‌های گذشته‌ی برگزاری این سوگواره نیز خاطرنشان کرد: در دوره‌های قبلی برگزاری این سوگواره، استقبال خوبی خصوصا از سوی انجمن‌های ادبی شهرستان صورت گرفته است و چهره‌های سرشناسی در حوزه‌ی شعر و نثر آیینی در برگزاری مراسم اختتامیه دعوت شده است.

نمکی با اشاره به برگزاری این سوگواره از سال ۸۱، برگزاری بدون وقفه ی آن را یادآور شد و اظهار کرد: با توجه به تبلیغاتی که در مدارس و دانشگاه‌ها به عمل آمده است، پیش بینی می‌شود استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و فرهنگیان به عمل آید.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه‌ی شرکت در این سوگواره می‌توانند با شماره تلفن ۰۳۱۵۴۷۲۳۴۲۷ تماس حاصل کنند. همچنین رایانامه @yahoo.com95arabian برای ارسال آثار به دبیرخانه معرفی شده است.

این سوگواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری کانون فرهنگی شهید عربیان و مدیریت آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی شهرستان برگزار می شود. گفتنی است مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این سوگواره تا ۲۰ آبان اعلام شده است.

telegram

Go to TOP