چاپ خبــر
با ارائه‌ی روش علمی تازه‌ برای پژوهش در فرایند آموزش و یادگیری:

جدیدترین اثر پرفسور سرکار آرانی منتشر شد

«درس‌کاوی» ترجمه فارسی پنج مقاله علمی- پژوهشی پرفسور محمد رضا سرکار آرانی به زبان انگلیسی است که در مجلات معتبر بین المللی در انگلستان، استرالیا و ژاپن چاپ و منتشر شده است.

به گزارش خطب شکن، کتاب «درس کاوی» اثر جدید پرفسور محمدرضا سرکار آرانی استاد دانشگاه ناگویای ژاپن منتشر شد.

این کتاب، ترجمه فارسی پنج مقاله علمی- پژوهشی از این دانشمند ایرانی است که به زبان انگلیسی در مجلات معتبر بین‌المللی در انگلستان، استرالیا و ژاپن به چاپ رسیده است.

کتاب «درس کاوی» با ترجمه افسانه حجتی طباطبایی از سوی مرکز نوآوری‌های آموزشی مرآت (تهران، آبان ۱۳۹۵) به بازار کتاب عرضه شده است.

در کتاب «درس کاوی» روش علمی تازه‌ای‌ برای پژوهش در فرایند آموزش و یادگیری ارائه و تحلیل می‌شود.

مترجم در مقدمه این کتاب آورده است:
این کتاب متشکل از پنج مقاله علمی-پژوهشی بین المللی دکتر محمد رضا سرکار آرانی است. او در همه این مقالات نویسنده اول است و در برخی مقاله‌ها همکارانی از سایر کشورها (ژاپن، آمریکا، استرالیا، سنگاپور) نیز دارد. مقاله پنجم تنها به نام اوست و در قالب فصل چهارم این کتاب پیش روی شماست. این مقاله در انگلستان به عنوان مقاله برتر سال شناخته شده و جایزه  بهترین های سال ۲۰۱۶ ایمرالدبه آن تعلق گرفته است.

آنچه معلم قصد دارد تدریس کند، آنچه دانش‌آموزان یاد می گیرند، روش‌های ارتباط در کلاس درس(شفاهی یا نوشتاری)، گفت و شنودهای دانش‌آموزان در فرایند تدریس، شیوه مواجهه معلم با اشتباه دانش آموزان و… از جمله موارد مطرح شده در این کتاب است..

پرفسور محمدرضا سرکار آرانی در شهریور ١٣۴۴ در شهرستان آران و بیدگل به دنیا آمده است.

وی دانش آموخته دانشگاه‌های شهید بهشتی و تربیت مدرس است و در سال ١٣٧٨ درجه دکتری تخصصی خود را در رشته آموزش تطبیقی و بین‌الملل از دانشگاه ناگویاى ژاپن دریافت کرده است.

او در مهرماه ۱۳۸۳ به عنوان پژوهشگر برگزیده «انجمن توسعه علم ژاپن» انتخاب شد و همزمان بورس دوره تحقیقاتی فوق دکترى را برای ۲۴ ماه از این انجمن دریافت کرد.

دکتر سرکار آرانى همچنین فوق دکترى خود را در روش‌های بهسازی آموزش در دانشگاه ناگویاى ژاپن با موفقیت در سال۱۳۸۵ به پایان رساند.

او اکنون دانشیار دانشگاه علامه طباطبایى، استاد وابسته دانشکده مطالعات جهان در دانشگاه تهران و استاد مدعو دانشگاه ناگویا است.

77487_823

در کارنامه علمی و فرهنگی محمدرضا سرکار افتخاراتی چون استاد مدعو دانشگاه کوبه، دانشگاه سی جو، موءسسه بین المللی مطالعات فرهنگی ژاپن (کیوتو)، پژوهشگر مدعو دانشگاه آکسفورد، دانشگاه نیهون، دانشگاه زنان گاکوشوئین و استاد تمام دانشکده علوم تربیتی دانشگاه تیکیو (توکیو، ژاپن) و استاد وابسته دانشگاه تهران به چشم می خورد.

از سرکار آرانی تاکنون بیش از صد مقاله علمى، پژوهشى و ترویجی و بیست کتاب به زبان های فارسى، انگلیسى و ژاپنى، در مجلات معتبر ملی (ایران و ژاپن) و بین المللی (کانون های جهانی تولید و ترویج علم) به چاپ رسیده است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP