چاپ خبــر
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان:

به دنبال حل اساسی مشکل مرنجاب هستیم

فریدون الهیاری گفت: هفته آینده کارگروه ساماندهی مرنجاب در استان تشکیل می شود که امیدواریم به جمع بندی خوبی در جهت حل مشکلات این منطقه برسیم.

به گزارش خطب شکن به نقل از ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در جریان مشکلات منطقه نمونه گردشگری مرنجاب هستیم و در پی حل اساسی مشکلات این منطقه هستیم.

فریدون الهیاری اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان همواره به دنبال هموار کردن مسیر سرمایه گذاری در منطقه مرنجاب بوده است و با ایجاد مشوق هایی به دنبال جذب سرمایه گذار و به دنبال آن آماده کردن زیر ساخت های لازم در این منطقه بوده ایم.

وی بیان کرد: بحث حریم و منظر اطراف کاروانسرای مرنجاب در کمیته فنی میراث فرهنگی استان در حال بررسی است و بزودی نهایی می شود تا با ایجاد شرایط برای حفاظت و رسیدگی بیشتر، زمینه جذب گردشگران بیشتر فراهم شود.

الهیاری با اذعان به وجود مشکلات در حوزه گردشگری مرنجاب تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان بیشترین جلسه های بررسی مشکلات مرنجاب را با حضور مسئولان کشوری و استانی در طول سال های گذشته نسبت به سایر مناطق گردشگری در استان داشته است و این نشان از اهمیت این منطقه نمونه گردشگری است.

وی با اشاره به این که مسئولیت ساماندهی منطقه مرنجاب بر عهده فرمانداری آران و بیدگل گذاشته شده است افزود: هدف از این تفویض اختیار استفاده فرمانداری به عنوان نماینده دولت از تمام ظرفیت ها مانند نیروی انتظامی، هلال احمر، شبکه بهداشت و سایر نهادهای مرتبط بود تا منطقه به بهترین شکل ساماندهی شود.

وی درباره آخرین تصمیم ها جهت ساماندهی این منطقه گفت: هفته آینده کارگروه ساماندهی مرنجاب در استان تشکیل می شود که امیدواریم به جمع بندی خوبی در جهت حل مشکلات این منطقه برسیم.

منطقه مرنجاب در شمال استان اصفهان و در مجاورت با شهرستان آران و بیدگل به دلیل چهار فصل بودن و اعتدال نسبی هوا، تنوع جاذبه های گردشگری، تنوع گونه های جانوری و پوشش گیاهی از زیباترین و منحصر به فرد ترین کویرهای جهان محسوب می شود و امروزه این کویر بکر بر تارک داشته های خود به چهار تحفه ارزشمند از جمله کاروانسرای شاه عباسی، دریاچه نمک، جزیره سرگردان و تپه های شنی می بالد.

این کویر آمیزه ای از طبیعت، تمدن و تاریخ است که هر سال به دلیل دارا بودن چنین جاذبه هایی میزبان ده ها هزار گردشگر داخلی و خارجی و گردشگران اروپایی است.
بر اساس آمارهای موجود کویر مرنجاب به جز فصل تابستان که به علت گرما با کاهش محسوس گردشگر مواجه است میزبان حدود بیش از ۱۰۰هزار گردشگر داخلی و خارجی می باشد.

telegram

  1. ناشناس گفته:

    ازلحاظ فرهنگی هم مواظبت کنید خیلی وضع خرابه ………………….

  2. یک بچه محله قاضی ملاعلی گفته:

    هر چه سریعتر باید تمام توان و امکانات برای ثبت جهانی یونسکو قلعه و کاروانسرای مرنجاب فراهم آورده شود. با هر فکری و تدبیری ….. و با همکاری تمام ادارات و سازمانها

  3. یک بچه محله قاضی ملاعلی گفته:

    یک راه راهنما در کویر آنهم با خرج خیلی کم شنی باریک (شوسه) به اندازه یک راه فرغون رو فعلا لازم است که به طبیعت هم لطمه ای نرسد و هم ماشین ها در ریگ فرو نروند و هم بیابان نورد ها راه را گم نکنند

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP