چاپ خبــر
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

آمار بالای تب مالت شهرستان به دلیل توزیع شیر غیرپاستوریزه/ نیمی از زایمان‌های آران و بیدگل با سزارین صورت می‌گیرد

دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی از تبدیل شدن عمل سزارین برای وضع حمل ابراز تاسف کرد و گفت: متاسفانه این کار علی رغم عوارض بسیاری که در پی دارد در بین بانوان به امری تبدیل شده که می‌توانند با آن به هم فخر بفروشند.

به گزارش خطب شکن، معاون اسبق درمان و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان به دوره‌ی طولانی درمان تب مالت اشاره کرد و گفت: نابینایی، تب و سردرد دائمی و حتی ابتلا به عوارضی مثل کمردرد از جمله عوارضی است که با ابتلا به این بیماری به وجود می‌آید.

دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی آمار کشوری در مورد وقوع بیماری تب مالت را ۴۰ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: با وجود نظارت‌های شبکه بهداشت و درمان به خاطر اقدامات غیر قانونی برخی افراد در تولید شیر و فراورده‌های لبنی محلی به صورتی غیر استاندارد، آمار مبتلایان به این بیماری در منطقه کاشان که حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، تقریبا با تعداد مبتلایان به تب مالت در کل کشور آمریکا برابری می‌کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان درصد انجام عمل سزارین منطقه را ۵۰٫۷ معرفی کرد و اضافه کرد: این میزان در کشورهای پیشرفته کمتر از ۱۵ درصد است.

وی از تبدیل شدن عمل سزارین برای وضع حمل ابراز تاسف کرد و افزود: متاسفانه این کار علی رغم عوارض بسیاری که در پی دارد در بین بانوان به امری تبدیل شده که می‌توانند با آن به هم فخر بفروشند.

کوچکی نصرآبادی ناباروری، افزایش احتمال بروز سکته قلبی، افسردگی و اثرات روانی را به عنوان برخی عوارض ناشی از سزارین نام برد و تاکید کرد: با اطلاع رسانی‌های صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی آمار عمل سزارین آران و بیدگل در حدود ۵ درصد کاهش یافته، با این حال هنوز هم باید فعالیت‌های بیشتری برای کم کردن این میزان صورت گیرد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP