چاپ خبــر
در قالب اردوی راهیان نور دانش آموزی؛

۱۸۰ دانش‌آموز آران و بیدگلی راهی کربلای ایران شدند

۱۸۰ دانش آموز آران و بیدگلی همزمان با هفته‌ی بسیج دانش‌آموزی برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش خطب شکن، پیش از ظهر امروز (یک‌شنبه) ۱۸۰ نفر از دانش آموزان پسر شهرستان آران و بیدگل در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

این دانش آموزان در قالب ۴ دستگاه اتوبوس پس از برگزاری مراسم بدرقه از کانون شهید عربیان حرکت خود را آغاز کردند.

در مراسم بدرقه این دانش آموزان، رییس شورای شهر آران و بیدگل به نقش تاثیرگذار دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اغلب رزمندگان ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی دانش‌آموزانی بودند که با وجود استعداد بالای تحصیلی برای دفاع از آب، خاک و ناموس خود راهی جبهه شدند.

rahyan-daneshamoz-1

علی صیادیان راهیان نور را فرصت مناسبی برای استفاده نسل نوجوان دانست و تصریح کرد: شهدا و ایثارگران دفاع مقدس بیش از جهاد با دشمن بعثی در میدان مبارزه با نفس خود بودند.

وی با تاکید به اینکه ایران اسلامی هیچ‌گاه حاضر نشده است تحت سلطه کشوری قرار گیرد خاطر نشان کرد: جنگ امروز دشمن هجوم فرهنگی و جنگ نرم است که دراین زمینه نوجوانان و جوانان اصلی‌ترین هدف‌ها هستند.

طبق اعلام سرگرد غلامرضا عاملی، مسئول بسیج دانش آموزی آران و بیدگل، در این اردو برنامه‌‌های ویژه‌ای برای آشنایی هر چه بیشتر شرکت کنندگان با معارف دفاع مقدس تدارک دیده شده است.

rahyan-daneshamoz-2

سال گذشته ۳۶۰ دانش آموز دختر و ۲۰۰ دانش آموز پسر در اردوهای راهیان نور شرکت کرده بودند. همچنین بر اساس اعلام مسئولان وقت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی، در سال ۹۳ نیز بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز آران و بیدگلی به این اردو اعزام شده بودند.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP