چاپ خبــر
عضو شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل:

لزوم توجه به ادبیات مقاومت در کتب درسی/ دشمن مرزهای اعتقادی و فرهنگی فرزندان ما را نشانه رفته است

حجت‌الاسلام مردان با اشاره به هجوم دشمن به اعتقادات و آرمان‌های نسل جدید گفت: ادبیات مقاومت باید در کتب درسی نمود یابد و بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا دانش آموزان با جان فشانی‌ها در حفظ و صیانت از کشور آشنا شوند.

به گزارش خطب شکن، رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل با گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی و یاد و خاطره شهید حسین فهمیده عنوان کرد: بیان رشادت‌های شهید فهمیده، دانش‌آموزان را با فرهنگ مقاومت مأنوس می‌کند.

حجت‌الاسلام سمیع‌الله مردان شهید فهمیده را قهرمان کوچک و الگوی شایسته‌ای برای نسل تازه انقلاب دانست و اظهار کرد: این قهرمان کوچک، می‌تواند به‌عنوان سرمشق مناسبی برای نسل سوم و چهارم انقلاب در راه حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

وی از طرح مباحثی در خصوص حذف نام شهید فهمیده در کتب درسی انتقاد کرد و گفت: ادبیات مقاومت باید در کتاب‌های درسی نمود یابد و بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا دانش‌آموزان با جان فشانی‌های هم‌سالان خود در حفظ و صیانت از کشور آشنا شوند.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان نقشه‌های شوم دشمنان برای دورکردن نسل جوان و نوجوان از آرمان‌های مقدس انقلاب را یادآور شد و تاکید کرد: دشمن مرزهای اعتقادی و فرهنگی جوانان ما را نشانه رفته است و در این برهه‌ی حساس، خانواده‎‌ها باید نگاه ویژه‌ای در تربیت دینی فرزندان داشته باشند.

وی نسل جدید را به آشنایی و مطالعه زندگی و وصیت شهدا فراخواند و تصریح کرد: آشنایی با شخصیت شهدا و مطالعه وصیت نامه و سبک زندگی آنان، نسل جوان را در مقابل جنگ نرم دشمن مقاوم و استوار می سازد.

حجت‌الاسلام مردان در پایان تشکیل بسیج دانش‌آموزی را از برکات جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: نقش بسیج دانش‌آموزی در رشد، تعالی و پرروش نیروهای ارزشی و انقلابی در سنگر علم و سازندگی برای مدیریت آینده کشور انکارناپذیر است.

telegram

Go to TOP