چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل خبر داد:

ضبط ۵۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق تاغ در ابوزیدآباد

رضا شفیعی گفت: ۵۰۰ کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در محدوده تاغ زارهای شمال ابوزید آباد آران وبیدگل از قاچاقچیان چوب کشف و ضبط شد.

به گزارش خطب شکن به نقل از ایرنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل اظهارکرد: ماموران یگان حفاظت این اداره روز گذشته به دنبال گزارش مردمی مبنی بر قاچاق چوب به منطقه تاغ زارهای شمال ابوزیدآباد اعزام شده و با همکاری نیروی انتظامی این محموله چوب که حاصل قطع بیش از ۲۰ اصله درختچه تاغ بود را کشف و ضبط کردند.

رضا شفیعی افزود: هر اصله درخت ۲۵۰ هزار تومان ارزش ریالی دارد که در مجموع حدود پنجاه میلیون ریال ارزش کل این محموله است و ماموران دو متخلف را در این زمینه دستگیر و تحویل مراجع قضایی دادند.

وی قاچاق چوب و زغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این منطقه دانست و یادآورشد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق زغال، اقدام به قطع درختان و ذغال گیری می کنند.

شفیعی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه ای دارد.

آران و بیدگل از جمله شهرستان های کویری استان اصفهان است که با داشتن ۱۲۰ هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، ۴۰ درصد از تاغ زارهای این استان را در خود جای داده است.

telegram

  1. ناشناس گفته:

    اگر وضع مردم درست باشد که کسی این کار ها را نمی کنذ تا کی مسئولین یک ذره نگاه خودشان به مردم بیاندازند
    ای مدیران و مسئولین بالاتر ای نماینگان مجلس ای دادستان ای رئیس ادارات به وضع مردم برسید

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP