چاپ خبــر
در پایان سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کشور؛

محمدجواد نصیری برترین ترتیل‌خوان کشور شد

پس از پایان سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، به عنوان نفر برتر رشته ترتیل مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش خطب شکن، سی و نهمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم کشور که از ۲۷ مهرماه به میزبانی زیباکنار گیلان آغاز شده بود، لحظاتی پیش با برگزاری اختتامیه بخش آقایان پی گیری شد.

در این آیین از برگزیدگان رشته‌های ترتیل، حفظ و قرائت تقدیر و محمدجواد نصیری به عنوان نفر ممتاز بخش ترتیل معرفی شد. نصیری در حالی به این موفقیت دست یافت که در مرحله‌ی فینال نیز همانند بخش مقدماتی، بالاترین نمره را از هیأت داوران کسب کرده بود. احسان محمدی از خراسان رضوی به عنوان برگزیده ممتاز و روح الله آقایی از قم، حسین نصر از اصفهان، سید حجت ترحمی از خراسان رضوی و محمدجواد جاوری از تهران به عنوان برگزیدگان عالی این بخش معرفی شدند.

رتبه نخست حفظ کل قرآن کریم در مسابقات دانش آموزی کشور سال ۹۰ در اراک، رتبه نخست قرائت قرآن هلال احمر کشور در سال ۹۰ در شهر کرد، رتبه نخست ترتیل، اذان و قرائت سازمان اوقاف در سال ۹۰، رتبه عالی قرائت سازمان دارالقرآن کریم تهران سال ۹۱، رتبه نخست دومین جشنواره هم آوایی نغمه‌های آسمانی در سال ۹۱، رتبه نخست رشته حفظ سی و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانش‌آموزان کشور در سال ۹۳، رتبه ممتاز رشته اذان مسابقات اوقاف کشور در سال ۹۳، حضور در اردوی استعدادهای درخشان قرآنی در سال ۹۴، رتبه سوم رشته ترتیل مسابقات مدهامتان در سال ۹۴، رتبه برتر رشته قرائت تقلیدی مصطفی اسماعیل در مسابقات قرآنی اسرا در سال ۹۵ و رتبه ممتاز بیستمین دوره مسابقات اذان جمهوری اسلامی در سال ۹۵ از جمله افتخارات این نخبه جوان آران و بیدگلی است.

گفتنی است مجتبی بیابانپور، حسن احمدی زاده و حسین خانی دیگر شرکت کنندگان آران و بیدگلی این مسابقات بودند که به ترتیب در رشته‌های حفظ کل، قرائت و ترتیل توفیقی کسب نکردند.

همچنین در نخستین روز این مسابقات که به برگزاری رقابت‌های همخوانی قرآن، دعاخوانی و مدیحه سرایی اختصاص داشت، مهدی خطیب فر به عنوان نفر سوم بخش دعاخوانی مسابقات دست یافت. وی که در دوره قبل مسابقات در رشته‌ی اذان رتبه‌ی نخست را به خود اختصاص داده بود، به نمایندگی از استان البرز در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود.

telegram

Go to TOP