چاپ خبــر
پیوند قرآن و عترت؛

قرائت قرآن در روضه امام حسین(ع)/ تلاوت محمدجواد نصیری در مجلس عزای جوان کربلا(ع)+ دانلود

محمدجواد نصیری از قاریان جوان شهرستان آران و بیدگل است که تلاوت های وی بارها از شبکه های مختلف صداوسیما پخش شده است.

به گزارش خطب شکن،توجه به قرآن در کنار اهل بیت(ع) برای حفظ قرآن و برای استفاده به جا از آن لازم و ضروری است،خوب است که در محافل و مراسمی که برای عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می‌شود به تلاوت قرآن نیز بپردازیم و فرهنگ تلاوت قرآن در روضه ها را احیا کنیم.

تلاش ما باید بر این باشد که در کنار عزاداری برای سیدالشهدا(ع) در هیئت‌های مذهبی، مردم را به سمت قرآن نیز توجه دهیم که البته پرداختن به این امر توقع نابجایی نیست.تلاوت قرآن در عزاداری‌های حسینی به صورت عمومی ترویج شود. در کنار عزاداری برای سیدالشهدا(ع)، تلاوت قرآن نیز باید به صورت عمومی ترویج شود تا به عنوان یک نماد و سنت در مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) و یارانشان تثبیت شود و یادآور تلاوت قرآن حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و اصحابشان در شب عاشورا و در خیمه‌های صحرای کربلا باشد.

فعالان و برنامه‌ریزان این حوزه و همچنین مسئولان هیئت‌های مذهبی باید در کنار عزاداری برای اباعبدالله الحسین(ع) به موضوع قرآن در خطابه‌ها، مدایح و مراثی‌ به صورت علمی پرداخته و تلاوت قرآن در هیئت‌های مذهبی را به عنوان یک اقدام جدی داشته باشند.

یکی از کارهایی که برای فرهنگ‌سازی تلاوت قرآن در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) می‌تواند انجام شود این است که در وقت مناسبی یک فرصتی برای تلاوت جمعی قسمتی از قرآن داده شود، به این نحوی که درمراسم عزاداری یک قاری بخواند و مردم نیز گوش کنند تا هم حال و هوای خیمه‌های امام حسین(ع) تداعی شود و هم انس با قرآن در بین مردم فراگیر شود.

امسال نیز هیئت حضرت قاسم بن الحسن سرکوچه یخچال شهرستان آران و بیدگل جزء معدود هیئت هایی بود که برنامه تلاوت قرآن را در روضه های شب های محرم اجرا کرد.

فایل زیر تلاوت محمد جواد نصیری است از آیات ۲۸۵ و ۲۸۶ سوره بقره و سوره بینه، که در عزاداری شب هشتم محرم سال ۹۵ در حسینیه هیئت حضرت قاسم بن الحسن سرکوچه یخچال شهرستان آران و بیدگل انجام شد. برنامه این شب سرکوچه یخچال با یادی از شهدای این هیأت و شهدای مدافع حرم همراه بود.

دانلود: تلاوت آیات ۲۸۵ و ۲۸۶ سوره بقره و سوره بینه- محمدجواد نصیری

محمدجواد نصیری آرانی، از اعضای مجمع قاریان و حافظان هلال و مؤذن آستان هلال بن علی(ع) آران و بیدگل است. تلاوت های زیبای این نخبه قرآنی بارها از شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شده است.

telegram

  1. ناشناس گفته:

    سلام
    بسیار کار زیبایی است.
    اجرکم عندالله

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP