چاپ خبــر
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری آران و بیدگل:

حمایت از هنرمندان صنایع دستی شهرستان/ وضعیت مرنجاب ساماندهی می‌شود

جواد ‌صدیقیان با بیان این که قرار است اداره‌ی امور مرنجاب به شرکت توسعه پایدار واگذار شود خاطرنشان کرد: تفاهم نامه‌ای از سوی اداره میراث فرهنگی با این شرکت منعقد خواهد شد که انتظارات مردم در آن لحاظ می‌شود تا مشکلاتی که در گذشته رخ داده است از میان برود.

به گزارش خطب شکن، ۹۸ نفر از هنرمندان صنایع دستی آران و بیدگل تحت پوشش بیمه اداره‌ی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان قرار گرفته‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری آران و بیدگل با اعلام این خبر اضافه کرد: این افراد در رشته‌هایی مثل سراجه سنتی، گلیم بافی، قلاب بافی و سفال گری مشغول به کار هستند.

جواد صدیقیان به اعطای وام به افراد واجد شرایط اشاره کرد و گفت: با وجود آن که آران و بیدگل سهمیه‌ی اعطای ۴ وام را در اختیار داشت، با رایزنی‌های صورت گرفته ۸ فقره وام به هنرمندان واجد شرایط که در حوزه‌های صنایع دستی فعالیت داشتند تعلق گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی در ادامه به تشریح وضعیت مرنجاب پرداخت و اذعان کرد: هر چند گردشگری آران و بیدگل با نام مرنجاب شناخته می‌شود، هنوز مشکلات مربوط به این منطقه پابرجاست.

صدیقیان با بیان این که قرار است اداره‌ی امور مرنجاب به شرکت توسعه پایدار واگذار شود خاطرنشان کرد: تفاهم نامه‌ای از سوی اداره میراث فرهنگی با این شرکت منعقد خواهد شد که انتظارات مردم در آن لحاظ می‌شود تا مشکلاتی که در گذشته رخ داده است از میان برود.

وی انتقال گیت ورودی به مرنجاب از میدان فولاد به سه راه عرب را به عنوان یکی از برنامه‌های کنترل راه‌های متعدد ورود به کویر مرنجاب عنوان کرد و ادامه داد: نظارت بر عبور و مرور به مرنجاب تا حدود زیادی می‌تواند از تخریب‌هایی که برای محیط زیست ایجاد می‌شود جلوگیری کند.

صدیقیان با اشاره به علاقه‌ی بخش خصوصی برای ورود به بخش گردشگری آران و بیدگل خاطرنشان کرد: تاکنون چند سرمایه گذار طرح‌هایی را ارائه کرده‌اند که منتظر صدور مجوزهای لازم برای آغاز فعالیت آنان هستیم.

telegram

 1. آرانی گفته:

  مرنجاب پس کی ثبت جهانی می شود…؟؟؟؟؟؟

 2. ناشناس گفته:

  چرا نمی گوید مشکل چیست ؟ تا مردم می توانند چاره کنند.

 3. ARANZI گفته:

  کار اصلی و اساسی شهرمان که باید در انتخابات شورای بعدی مد نظر مردم باشد ؟:
  ۱- مرمت خانه های تاریخی برای اشتغال در گردشگری ۲- یک فرش از شن های رنگ شده در کنار مرنجاب درست کنید برای تبلیغات و۳- پیگیری مسئولین برای مرنجاب در ثبت جهانی برای نمایه شدن وبرند فرش ما که خودبخود مشکل بیکاری و صنعت هم حل می شود ۴- حفظ محیط زیست و حریم کویر و رودخانه ها و دریاچه نمک و…
  ۵- نصب افرادی دانا و توانا برای مدیریت های شهری
  ۶- ساخت ایستگاه و یا پناهگاه و جانپناه ها در هر ۵ کیلومتر در مسیر مرنجاب( با وسایل درمانی و بهداشتی و حبوبات و مواد غذایی آماده خشک (بسکویت و..)وبا تانکر آب و دسشویی و سوخت و بنزین و کپسول گاز و برق خورشیدی و وسایل مکانیکی و وسایل آسایش و دفتر ثبت گردشگران و لپ تاب و وسایل شارژ موبایل و….)

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP