چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

امسال حضور مستندسازان در عزاداری محرم آران و بیدگل ویژه‌تر خواهد بود

میثم نمکی گفت: در مراسم محرم آران و بیدگل، امسال هنرمندان و خبرنگاران حضوری ویژه تر خواهند داشت و آن را به صورتی گسترده تر پوشش خواهند داد.

به گزارش خطب شکن، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان سال گذشته در سفری که در جریان برگزاری مراسم عزاداری محرم به آران و بیدگل داشت، با بیان این که عزاداری آران و بیدگل خالی از شائبه و انحراف است، وعده داده بود(اینجا) امسال مستندسازان سراسر کشور را در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی آران و بیدگل دعوت کند تا کلیه مراسم‌های عزاداری این شهرستان را در قالب فیلم، کتاب و عکس، مستند و به سراسر کشور و دنیا عرضه کنند.

رئیس اداره‌ی فرهنگ و ارشاد آران و بیدگل در گفتگو با خطب شکن با تایید این موضوع تصریح کرد: نظر حجت الاسلام ارزانی این بود که خوب است چنین اتفاقی رخ دهد.

میثم نمکی با بیان این که پیگیری‌هایی برای تحقق این موضوع در جریان است خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی عزاداری‌های محرم در سطح کشور و رسوم خاصی که هر منطقه در اجرای آیین‌های مربوط به آن دارد، خبرنگاران و مستندسازان مختلف در سطح کشور پراکنده می‌شوند و مانند مراسمی همچون جزءخوانی که موارد مشابه آن در کشور کمتر است نمی توان حضور خبرنگاران را انتظار داشت.

وی باقیماندن سبک سنتی عزاداری محرم آران و بیدگل را یادآور شد و اضافه کرد: به جز سنتی بودن عزاداری، آیین‌هایی در نوش آباد و شهرهای دیگر شهرستان اجرا می‌شود که قابل طرح است و پی گیر هستیم افرادی برای مستندسازی آن دعوت شوند.

نمکی با اشاره به نمایشگاهی که چند سال پیش از تصاویر ضبط شده از عزاداری شهرستان در محرم برپا شده بود اذعان کرد: مراسم محرم آران و بیدگل، امسال به صورتی ویژه تر از سوی هنرمندان و خبرنگاران پوشش داده خواهد شد.

telegram

Go to TOP