چاپ خبــر
با برگزاری مراسم تودیع و معارفه؛

جوادی دادستان جدید آران و بیدگل/ تاج افروز جای سلامی را گرفت + تصاویر

پیش از ظهر امروز در مراسمی، محسن تاج افروز، دادستان سابق آران و بیدگل جایگزین سلامی در سمت ریاست دادگستری شهرستان شد. همچنین سید محمد جوادی به عنوان دادستان آران و بیدگل معرفی شد.

به گزارش خطب شکن، پیش از ظهر امروز در مراسمی روسای دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب آران و بیدگل تودیع و معارفه شدند.

در این مراسم که در سالن همایش‌های کانون شهید بنی طبا برگزار شد، رئیس سابق دادگستری شهرستان با ابراز خشنودی از بیش از ۱۳ سال خدمت به مردم آران و بیدگل تصریح کرد: در این سال‌ها با همکاری نیروی انتظامی و احکام قاطعی که صادر شد، موارد جرائمی همچون درگیری‌های دسته جمعی و نزاع توأم با ضرب و جرح بسیار کاهش یافته است.

حسین سلامی راوندی کمبود نیروی قضایی را یکی از مهم ترین مشکلات آران و بیدگل در این زمینه عنوان کرد و گفت: با وجود آن که در سال‌های اخیر تعداد نیروهای قضایی کل استان روندی رو به رشد داشته است، نسبت به سال ۹۲ که بنده کار خود را به عنوان رئیس دادگستری آغاز کردم تعداد نیروهای شهرستان کمتر شده و از ۹ نفر به ۸ نفر رسیده است.

وی تعدد پرونده‌های شهرستان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اگر عزم جهادی نیروهای دادگستری نبود، هرگز این حجم از پرونده‌های قضایی بررسی نمی شد.

سلامی کاهش سرقت خصوصا سرقت به عنف، جلوگیری از تصرف زمین‌های دولتی، تشکیل جلسات متعدد حقوقی با نمایندگان نهادهای دولتی و صاحبان بنگاه‌های املاک شهرستان و حضور در مساجد و مدارس و بیان تذکران قضایی برای پیش گیری از وقوع جرائم را از جمله اقدامات دادگستری در زمان ریاست خود معرفی کرد و افزود: در این دوره ورودی زندانیان آران و بیدگل حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان این که قوه‌ی قضائیه و دستگاه‌های مختلف وظیفه دارند با اقدامات خود در جهت کاهش پرونده‌های قضایی حرکت کنند اظهار کرد: حجم قابل توجهی از پرونده‌های شهرستان در خصوص صدور چک است که باید بانک‌ها برای رفع آن دقت داشته باشند.

رئیس سابق دادگستری آران و بیدگل وقوع جرائم خانوادگی متعدد در شهر مذهبی آران و بیدگل را تاسف بار خواند و بیان کرد: این آمار بالا به خاطر تغییر سبک زندگی رخ داده و با اندکی عفو و گذشت و پرهیز از مال و نگاه حرام از بین می‌رود.

سلامی افزایش سن ازدواج و کاهش سن مصرف مواد مخدر را از جمله مسائلی عنوان کرد که به خاطر تربیت خانوادگی ایجاد شده است. وی افزود: وقتی دغدغه‌ی مسئولان فرهنگی کشور برگزاری کنسرت باشد، چنین مسائلی مغفول می‌ماند.

در این مراسم محسن تاج افروز، دادستان سابق آران و بیدگل جایگزین سلامی شد. همچنین سید محمد جوادی به عنوان دادستان شهرستان معرفی شد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP