چاپ خبــر
فرماندار آران و بیدگل:

جایگزینی صنایع تبدیلی غذایی با کشاورزی/ اقتصاد شهرستان از تک محصولی بودن خارج شود

ابوالفضل معینی نژاد گفت: با توجه به این که ایجاد واحدهای تبدیلی صنایع غذایی در زمین‌های کشاورزی نیاز به مجوز تغییر کاربری زمین ندارد، این صنایع می‌توانند یکی از گزینه‌های مناسب جایگزین کشاورزی باشد.

به گزارش خطب شکن، فرماندار شهرستان با بیان این که آران و بیدگل به عنوان تولیدکننده‌ی اصلی فرش ماشینی در سطح کشور مطرح شده است تصریح کرد: علی رغم این که این وضعیت نوعی مزیت نسبی برای شهرستان فراهم می‌آورد، نباید از آفت‌های اقتصاد تک محصولی منطقه غافل شد.

ابوالفضل معینی نژاد به لزوم تنوع بخشیدن به صنایع آران و بیدگل اشاره کرد و توضیح داد: خوشبختانه در شهرک صنعتی قاضی، بخشی از واحدهای صنعتی به تولید مواد غذایی و سلولزی اختصاص پیدا کرده است.

فرماندار به حمایت از کارگران شاغل در شهرک‌های صنعتی شهرستان تاکید کرد و افزود: در حال حاضر ۲۵ هزار کارگر بیمه شده در واحدهای صنعتی آران و بیدگل مشغول کار هستند که امیدواریم با بهره برداری از درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی تا پایان سال گامی در راستای رفاه هر چه بیشتر آنان برداشته شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کشاورزی منطقه خاطرنشان کرد: با وجود آن که حدود ۶ هزار و ۷۰۰ نفر از مردم شهرستان از صرفه‌های اقتصادی کشاورزی منطقه بهره برداری می‌کنند، ادامه‌ی کشاورزی به شیوه‌های سنتی، با بازدهی پایین و مصرف آب زیاد آن به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد.

فرماندار آران و بیدگل فراهم آمدن فرصت‌های شغلی جایگزین برای کشاورزان را مهم خواند و تاکید کرد: با توجه به این که ایجاد واحدهای تبدیلی صنایع غذایی در زمین‌های کشاورزی نیاز به مجوز تغییر کاربری زمین ندارد، این صنایع می‌توانند یکی از گزینه‌های مناسب جایگزین کشاورزی باشد.

telegram

  1. یک بچه محله قاضی ملاعلی گفته:

    شهرک صنعتی قاضی؟؟؟؟؟؟

  2. صادق گفته:

    سلام
    اولا شهرک صنعتی قاضی کجاست؟
    ثانیا، اینکه آقای فرماندار می‌گویند «با توجه به این که ایجاد واحدهای تبدیلی صنایع غذایی در زمین‌های کشاورزی نیاز به مجوز تغییر کاربری زمین ندارد» یعنی می‌شود در زمین کشاورزی کارخانۀ صنایع غذایی تاسیس کرد؟!

Go to TOP