چاپ خبــر
فرماندار آران و بیدگل:

بهره برداری از دریاچه نمک متناسب با تقسیمات کشوری باشد

ابوالفضل معینی نژاد به بهره برداری از دریاچه‌ی نمک متناسب با تقسیمات کشوری تاکید کرد و افزود: تنها راه دسترسی به دریاچه که یکی از مهم ترین زیرساخت‌های بهره برداری از آن محسوب می‌شود، در آران و بیدگل وجود دارد.

به گزارش خطب شکن، فرماندار آران و بیدگل با بیان این که بهره برداری از دریاچه نمک در دهه‌ی ۷۰ به انحصار قم درآمده است تصریح کرد: بر اساس تقسیمات کشوری ۴۲ درصد از وسعت دریاچه‌ی نمک در حیطه‌ی مرزهای آران و بیدگل قرار دارد و اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان به نمایندگی از سازمان جنگل‌ها و مراتع اسناد مالکیت آن را در اختیار دارد.

ابوالفضل معینی نژاد به اتمام زمان مجوز بهره برداری از دریاچه‌ی نمک اشاره کرد و توضیح داد: اخیرا مزایده‌ای برای واگذاری حق بهره برداری از دریاچه انجام شده است.

فرماندار به بهره برداری از دریاچه‌ی نمک متناسب با تقسیمات کشوری تاکید کرد و افزود: تنها راه دسترسی به دریاچه که یکی از مهم ترین زیرساخت‌های بهره برداری از آن محسوب می‌شود، در آران و بیدگل وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم نگاه جدید به دریاچه‌ی نمک خاطرنشان کرد: دریاچه‌ی نمک یک منبع بالقوه‌ی اشتغال و جذب سرمایه برای آران و بیدگل است.

فرماندار آران و بیدگل تحقیق در مورد ظرفیت‌های معدنی دریاچه‌ی نمک را مهم خواند و تاکید کرد: این دریاچه بسیاری از مواد معدنی نایاب را در خود دارد که ارزش بهره برداری از آن را چندین برابر می‌کند.

معینی نژاد ایجاد اشتغال را اصلی ترین ظرفیت بالقوه‌ی دریاچه دانست و عنوان کرد: غیر از ابعاد صنعتی بهره برداری از دریاچه‌ی نمک، زمینه‌های قابل توجهی برای جذب گردشگر در این منطقه وجود دارد.

telegram

 1. علی گفته:

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:
  تعداد نمایندگان مجلس تا ۴۰ نفر افزایش می‌یابد

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی ۴۰ حوزه به تعداد حوزه‌های انتخاباتی کشور اضافه می‌شود.
  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سلمان خدادادی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان مراغه اظهارداشت: شهرستان مراغه به لحاظ نقش محوری که در جنوب استان دارد می تواند باعث توسعه و رونق این منطقه باشد.

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه این شهرستان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی نسبت به دیگر شهرها برخوردار است افزود: مراغه باید بیش از این توسعه یابد و به جایگاه واقعی خود برسد.

  وی با اشاره به اینکه نقش مدیریت شهری در توسعه شهرستان اساسی است خاطرنشان کرد: توسعه و جلب رضایت مردم بر عهده مدیران اجرایی از جمله نماینده آن شهر است ولی مردم مراغه نباید از نبود نماینده در این چند ماه نگران باشند.

  نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی و نماینده معین مراغه و عجب‌شیر در خصوص توسعه ظرفیت درمانی این شهرستان یادآور شد: مشکلات درمانی منطقه ناشی از ضعف‌های بیمارستانی مراغه است این شهرستان درزمینه درمان باید جواب گوی مردم شهرهای اطراف نیز باشد.

  وی با اشاره به طرح افزایش تعداد حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: بنا به مصوبه مجلس شورای اسلامی ۴۰ حوزه به تعداد حوزه‌های انتخاباتی کشور اضافه خواهد شد که با اقدامات صورت گرفته امیدواریم مردم مراغه و عجب‌شیر در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس دو نماینده راهی مجلس کنند.

  معاون استاندار و فرماندار مراغه نیز در ادامه با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهرستان گفت: با احداث کارگاه‌های قطعه سوم و چهارم آزادراه مراغه به هشترود از هفته بعد عملیات اجرایی قطعه سوم و چهارم این پروژه آغاز خواهد شد.

  وی افزود: با اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای بیمارستان سینا و ۳۰ میلیارد به استادیوم ورزشی امیدواریم این دو پروژه تکمیل و به پایان برسد.

  ظفر محمدی افزود: با برنامه‌ریزی انجام‌شده در بخش‌های مختلف مشکلات فرودگاه سهند مرتفع و مراکز درمانی مراغه با هدف ارائه خدمات به سایر شهرستان‌های جنوبی این استان تقویت می‌شود.
  منبع: تسنیم

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP