چاپ خبــر
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس:

نگرانی از معضل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی آران و بیدگل/ صنعت منطقه کارگرپرور است

سید جواد ساداتی نژاد با بیان این که حجم زیادی از این بیکاری مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است، این موضوع را نگران کننده خواند و تصریح کرد: بر طبق آمار سال گذشته بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در منطقه ۳۲ درصد است که ۱۰ درصد از میانگین کشوری بیشتر است.

به گزارش خطب شکن، نماینده‌ی مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی بیکاری در آران و بیدگل را یکی از معضلات جدی شهرستان دانست و اضافه کرد: نرخ بیکاری در آران و بیدگل ۴ و در کاشان ۷ تا ۹ درصد اعلام می‌شود که بی نظیر است.

سیدجواد ساداتی نژاد با بیان این که حجم زیادی از این بیکاری مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاهی است، این موضوع را نگران کننده خواند و تصریح کرد: بر طبق آمار سال گذشته بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در منطقه ۳۲ درصد است که ۱۰ درصد از میانگین کشوری بیشتر است.

وی صنعت منطقه را با فناوری پایین و کارگرپرور معرفی کرد و گفت: صنایع فرش ماشینی و نساجی در حال حاضر شرایطی را فراهم کرده‌اند که افراد با تحصیلات دیپلم و پایین تر به کار گرفته می‌شوند.

ساداتی نژاد صنعت فعلی را برای حل معضل بیکاری ناتوان عنوان کرد و با تاکید بر لزوم تغییر رویکرد در حوزه‌ی صنعت افزود: برای رسیدن به چنین مقصودی کارگروهی تحت عنوان تبیین استراتژی توسعه‌ی صنعتی منطقه تشکیل شده است.

وی انتخاب صنایع متناسب با مشکلات و معضلات منطقه را ضروری دانست و اظهار کرد: تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت و حمایت از صنایع با فناوری بالا از جمله راهبردهایی است که باید در برنامه ریزی‌های صنعتی منطقه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده‌ی کاشان و آران و بیدگل در پایان شرایط جغرافیایی آران و بیدگل را نیز یادآور شد و تاکید کرد: صنایعی که دارای مصرف بالای آب هستند و آلودگی محیط زیست را به دنبال دارند جزء صنایع ممنوعه برای شهرستان به شمار می‌آیند.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP