چاپ خبــر
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس:

ضرورت حضور مردم در بخش گردشگری/ مسافران منطقه تنها تماشاگر جاذبه‌های گردشگری هستند

سید جواد ساداتی نژاد با بیان این که مدیریت گردشگری در کاشان و آران و بیدگل باید یکپارچه و منسجم باشد اظهار کرد: عمده‌ی کسانی که به منطقه سفر می‌کنند، تنها تماشاکننده‌اند و به ندرت می‌توان به آنان عنوان گردشگر را منسوب کرد.

به گزارش خطب شکن، نماینده‌ی مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی آینده‌ی کاشان و آران و بیدگل را در گرو رشد گردشگری عنوان کرد و گفت: اشتغال در حوزه‌های مربوط به گردشگری در مقایسه با اشتغال صنعت و کشاورزی پایداری بیشتری دارد.

سیدجواد ساداتی نژاد موقعیت منطقه و قرار گرفتن آن در بین سه شهر گردشگرپذیر و پرجمعیت اصفهان، قم و تهران را یادآور شد و تاکید کرد: با توجه به این که این منطقه کریدور حرکت شمال جنوب است گردشگران بسیاری به آن سفر می‌کنند.

وی رشد ۶۰ درصدی حضور گردشگران خارجی در کاشان را قابل توجه خواند و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی دقیق و حساب شده در حوزه‌ی گردشگری یکی از نیازهای اساسی منطقه است.

ساداتی نژاد با بیان این که مدیریت گردشگری در کاشان و آران و بیدگل باید یکپارچه و منسجم باشد اظهار کرد: عمده‌ی کسانی که به منطقه سفر می‌کنند، تنها تماشاکننده‌اند و به ندرت می‌توان به آنان عنوان گردشگر را منسوب کرد.

وی توضیح داد: تعاریف بین المللی گردشگر را فردی توصیف می‌کند که حداقل ۲۴ ساعت در یک منطقه بماند، در صورتی که مسافرانی که به منطقه می‌آیند اکثرا در جایی دیگر اسکان پیدا می‌کنند.

نماینده کاشان و آران و بیدگل وجود زیرساخت گردشگری را ضروری دانست و اضافه کرد: این زیرساخت‌ها جز با کمک و حضور مردم و بخش خصوصی فراهم نمی شود.

telegram

  1. آرونی گفته:

    هر چه سریعتر باید امکانات برای ثبت جهانی یونسکو قلعه و کاروانسرای مرنجاب فراهم آورده شود. با هر فکری و تدبیری …..

  2. آرونی گفته:

    برای رونق فرش بازارچه ای بنام گردشگر برای فروش وسایل گردشگران در یکی از پارک ها ایجاد شود و نیز در آن با نمایش دستگاهها و وسایل فرش ونقشه و…اختصاص دهید اعم دستگاههای فرش دست باف و ماشینی بصورت تابلو ویا مجسمه و… فرش را تبلیغ کنیم ..

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP