چاپ خبــر
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس:

ناهماهنگی دستگاه‌ها عامل تخریب بافت تاریخی دربند/ دانشکده منابع طبیعی به شهرستان باز‌می‌گردد

سیدجواد ساداتی نژاد با اشاره به مصوبه‌ی هیأت دولت برای فعالیت دانشکده منابع طبیعی در آران و بیدگل و بیان این که رایزنی‌هایی برای بازگرداندن این دانشکده به شهرستان صورت گرفته است ابراز امیدواری کرد: با قول مساعدی که از سوی مسئولان داده شده و تلاشی که دانشگاه کاشان خواهد کرد، این دانشکده به آران و بیدگل بازخواهد گشت.

به گزارش خطب شکن، نماینده‌‌ی مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورا‌ی اسلامی با اشاره به مصوبه‌ی هیأت دولت برای فعالیت دانشکده منابع طبیعی در آران و بیدگل و بیان این که رایزنی‌هایی برای بازگرداندن این دانشکده به شهرستان صورت گرفته است ابراز امیدواری کرد: با قول مساعدی که از سوی مسئولان داده شده و تلاشی که دانشگاه کاشان خواهد کرد، این دانشکده به آران و بیدگل بازخواهد گشت.

سیدجواد ساداتی نژاد در مورد تخریب شماری از بناهای تاریخی بافت دربند نیز تصریح کرد: معمولا در اکثر شهرهایی که مانند آران و بیدگل بافت تاریخی وسیع دارند، چنین تعارض‌هایی برای توسعه و نوسازی پیش می‌آید.

و‌ی برنامه ریزی برای رسیدن به نقطه‌ای بهینه را که در عین حفظ بناهای تاریخی چالشی برای حمل و نقل و رفاه مردم پیش نیاورد ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بافت تاریخی که میراث و شناسنامه‌ی ماست باید برای آینده حفظ شود.

نماینده‌ی مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورا‌ی اسلامی تعامل شهرداری و اداره‌ی میراث فرهنگی را مهم ارزیابی کرد و افزود: زمانی که این دو واحد از هم فاصله بگیرند چنین اتفاقاتی در شهر دیده می‌شود.

وی در پایان پیشنهاد کرد مسئولان با برگزاری جلساتی مشکلات ناشی از ناهماهنگی‌ها را برطرف کنند. در عین حال ساداتی نژاد تاکید کرد: اگر خانه‌های تخریب شده ثبتی باشند باید طبق قانون اقدام شود.

telegram

 1. شوت گفته:

  اقای نماینده در صورت امکان ادرس بافت تاریخی وسیعی که در شهر داریمرابه ما نشان بده در ثانی انتقال دانشکده در سال اخر نماینده قبلی به امضا مبارک شما مزین شده و حالا وعده سر خرمن میدین

 2. ناشناس گفته:

  حالا که بعد از سال ها یه نفر از این منطقه اومده و می خواهد بدون نگاه های متعصبانه قومی و قبیله ای کار کند گیر شما افراد بهانه جو و کار خراب کن افتاده!
  در ثانی اگر ایشان می خواست مثل شما نگاه کند باید به آران و نوش اباد اصلا نگاه هم نمی کرد و فقط به مناطق کوهستانی کاشان و بیدگل و و ابوزیدآباد و کاشان و نصرآباد می پرداخت که بهش رای دادند نه ما…
  ولی معلومه انصاف بسیار منصف و بزرگی است.
  خدا شما را هدایت کند

 3. ثبت میراث جهانی مرنجاب گفته:

  ثبت میراث جهانی مرنجاب
  زیر ساخت های گردشگری را باید مرمت و بازسازی و برای جلب و جذب گردشگر حفظ کنیم و ایجاد اشتغال جوانان در سال اقتصاد مقاومتی چاره ای نداریم جزء اینکه . همه با هم به فکر مرنجاب باشیم تا برای ثبت میراث جهانی آمده شود . و خانه تاریخی داخل شهر بازسازی و تعمیر شود

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP