چاپ خبــر
معاون مشاور فرمانده معظم کل قوا:

جنگ درس ایستادگی بدون اتکا به قدرت‌ها/ جبهه مقاومت از افکار امام (ره) و خون شهدا الگو می‌گیرد

سردار علی شمشیری گفت: امروز مردم یمن، عراق، سوریه و لبنان تحت تأثیر افکار امام (ره) و با الهام ازدفاع مقدس، نتیجه گرفته‌اند بدون اتکا به ابرقدرت‌ها می‌توان سالیان سال جنگ کرد و پیروز شد.

به گزارش خطب شکن، معاون مشاور فرمانده معظم کل قوا شامگاه امروز(پنج‌شنبه) در یادواره شهدای ابوزیدآباد و شهیدان مدافع حرم، جایگاه امروز ایران اسلامی را حاصل و از برکت خون شهدا دانست.

وی به تبیین دستاوردها و برکات به دست آمده از خون شهدا برای نظام اسلامی در قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و عنوان کرد: اینکه نظامی در ابتدای برپایی خود و بدون هیچ پشتوانه و آمادگی در برابر کشوری که به نمایندگی از ۴۰ کشور جامعه جهانی به مقابله آمده است قرار گیرد و برخلاف همه معادلات پیروز جنگ باشد دلیلی جز رشادت جوانان از جان گذشته نداشت.

سردار علی شمشیری عظمت امام خمینی (ره)، گوش به فرمان بودن مردم وتبعیت محض آنان از ولایت فقیه را بالاترین سرمایه انقلاب در جنگ بیان کرد و افزود: اطاعت از فرمان امام (ره) و ایمان به نصرت الهی در جنگ تحمیلی عامل غلبه بر دشمن و پیروزی در دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به تأثیر و نفوذ افکار امام و انقلاب اسلامی بر آزادی‌خواهان جهان اظهار کرد: مردم لبنان و نیروهای حزب‌الله در حالی که در ابتدای شکل‌گیری خود مورد تمسخر اعراب و اسراییلی‌ها قرار می گرفت تحت تأثیر افکار امام (ره) و انقلاب اسلامی بدون امکانات و تجهیزات پیشرفته در برابر رژیم صهیونیستی ایستادند و توانستند خاری در چشمان اسراییل شوند و آن‌ها را از جنوب لبنان فراری دهند.

معاون مشاور رهبر انقلاب سخن یکی از استراتژیست‌های آمریکایی مبنی بر ظهور اژدهایی در خاورمیانه متشکل از ایران، سوریه و حزب‌الله را یادآور شد و تصریح کرد: آمریکایی‌ها و ایادی وابسته آن برای مقابله با این اژدها، گروه‌های تکفیری و سلفی را تربیت کردند و می‌توان گفت که این نیروها محصول دست آمریکاست.

وی در دلیل ناتوانی پنج ساله گروه‌های تکفیری و حامیان آن‌ها در سوریه و عراق بیان کرد: احساس وظیفه ایران اسلامی در دفاع از مظلوم و حرم اهل بیت و همراهی حزب‌الله و جبهه مقاومتی که از افکار امام (ره) و خون شهدا تاثیر گرفته است یاعث شده دشمنان آنان با تمام ظرفیت‌های خود نتوانند به اهدافشان دست یابند.

سردار شمشیری پیام امام (ره) در منشور روحانیت درباره جنگ را دوره درس مدیریت استراتژیک برای همگان دانست و با دعوت به مطالعه آن گفت: امام (ره) در این پیام با برشمردن دستاوردهای کشور از جنگ به آزادی‌خواهان جهان نشان داد می‌شود در برابر قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها ایستاد و مبارزه کرد.

وی در پایان با اشاره به عزت و اقتدار امروز ایران در منطقه و الگو قرارگرفتن آن توسط کشورهای دیگر خاطر نشان کرد: امروز مردم یمن، عراق، سوریه و لبنان تحت تأثیر افکار امام (ره) و انقلاب اسلامی بدون امکانات و تجهیزات پیشرفته در برابر دشمنان ایستاده‌اند و مبارزه می‌کنند چرا که از جنگ هشت ساله ایران نتیجه گرفته‌اند بدون اتکا به ابرقدرت‌ها و تجهیزات نظامی سالیان سال می‌توان جنگ کرد و پیروز شد.

telegram

Go to TOP