چاپ خبــر
مسئول فوریت‌های پزشکی آران و بیدگل خبر داد:

افزایش سه برابری حوادث جاده‌ای منطقه مرنجاب

علی قربانیان گفت: در سال ۹۴ در ۳۵ ماموریت صورت گرفته در منطقه مرنجاب، ۶۷ مصدوم به بیمارستان اعزام شدند و متاسفانه هشت تن در سر صحنه یا بیمارستان جان باختند.

به گزارش خطب شکن به نقل از ایرنا، مسئول فوریت های پزشکی آران و بیدگل از افزایش سه و نیم برابری تصادف ها و حادثه های جاده ای در منطقه مرنجاب طی سال جاری خبر داد.

علی قربانیان افزود: طی سال گذشته تا کنون ۸۰ مورد ماموریت توسط فوریت های پزشکی در منطقه مرنجاب انجام شده است.

وی گفت: در سال ۹۴ در ۳۵ ماموریت صورت گرفته در منطقه مرنجاب، ۶۷ مصدوم به بیمارستان اعزام شدند و متاسفانه هشت تن در سر صحنه یا بیمارستان جان باختند.

وی رشد جان باختگان تصادف ها در منطقه مرنجاب را سه و نیم برابر مدت مشابه سال قبل و آمار مصدومان را حدود چهار برابر سال قبل برشمرد.

قربانیان تعداد ماموریت های مرکز فوریت های پزشکی از ابتدای سال ۹۵ تاکنون در منطقه مرنجاب را ۴۵ مورد برشمرد و گفت: خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم و در این ماموریت ها ۱۰ اعزام به بیمارستان و ۳۹ درمان سرپایی داشتیم.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد ورود و خروج گردشگران از کویر زیبای مرنجاب، این منطقه از جاده مناسبی به لحاظ زیرسازی و عرض مناسب برخوردار نیست.
وی خاطرنشان کرد: نداشتن علامت های راهنمایی رانندگی بویژه در پیچ های خطرناک از دیگر علت های تصادف ها و واژگونی خودروها در مرنجاب به حساب می آید و امید است با همکاری ارگان های مربوط، این مشکل هر چه سریع تر برطرف شود.

رئیس جمعیت هلال احمر آران و بیدگل نیز پیش تر از امدادرسانی به ۱۸ حادثه از ابتدای سال تا کنون خبر داده بود.

جاده مرنجاب با بیش از ۵۵ کیلومتر بصورت کامل خاکی و دارای پیچ های خطرناک است.

کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد و دارای جاذبه های گوناگون و منحصر به فرد است.

این منطقه در ایام مختلف سال گردشگران و ماجراجویان زیادی را برای گردشگری به سمت خود می کشاند و گاه به دلیل آشنا نبودن تعدادی از گردشگران با منطقه و جاده نامناسب ، حتی خطرات جانی را برای آنان به همراه داشته است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP