چاپ خبــر
نماینده مردم در مجلس دهم:

توسعه گردشگری کاشان و آران و بیدگل نیازمند برنامه جامع/ استفاده از ظرفیت‌های مردمی ضروری است

سید جواد ساداتی‌نژاد توسعه گردشگری منطقه را نیازمند تدوین برنامه‌ای جامع و برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردم و فرهنگ کاشان و آران و بیدگل دانست.

به گزارش خطب شکن، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی روز جمعه در اولین نشست بررسی سیاست‌های راهبردی صنعت گردشگری شهرستان آران و بیدگل که در شهر زیرزمینی نوش آباد برگزار شد اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری منطقه کاشان و آران و بیدگل نیازمند تدوین برنامه‌ای جامع است.

سید جواد ساداتی‌نژاد ایجاد برخی آسیب‌های فرهنگی با ورود گردشگران به منطقه را امری مرسوم در دنیا دانست و تصریح کرد: گردشگر بدون آسیب در هیچ جای دنیا وجود ندارد اما برنامه‌ریزی و بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگ منطقه مهم‌ترین کاری است که برای به حداقل رساندن آسیب فرهنگی باید انجام شود.

وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در توسعه صنعت گردشگری کاشان و آران و بیدگل تاکید کرد و افزود: تشکیل کارگروه مردمی توسعه صنعت گردشگری می‌تواند در توسعه این صنعت در منطقه و همچنین اشاعه فرهنگ غنی کاشان و آران و بیدگل تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

ساداتی‌نژاد با اشاره به ظرفیت قوی فرهنگی منطقه کاشان و آران و بیدگل بیان کرد: اگر در حوزه گردشگری برنامه داشته باشیم می‌توانیم یک صادرکننده فرهنگی شویم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم تدوین طرح جامع گردشگری منطقه، شناسایی اولویت‌های صنعت توریسم، مدیریت منابع محدود و ایجاد فرصت‌های جدید در جهت توسعه گردشگری را از جمله موضوعاتی عنوان کرد که بایستی در این کارگروه مورد بررسی و برنامه‌ریزی قرار گیرد.

وی خواستار شناسایی مشکلات جاری در حوزه گردشگری منطقه شد و خاطر نشان کرد: دسته‌بندی مشکلات، توجه به مسایل راهبردی حوزه گردشگری منطقه و ترسیم چشم‌انداز آینده‌ی گردشگری شهرستان آران و بیدگل، موضوعاتی است که باید از سوی کارگروه گردشگری شهرستان آران و بیدگل دنبال شود.

دکتر ساداتی‌نژاد منطقه کاشان و آران و بیدگل را الگوی اقتصاد مقاومتی دانست و در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش و مشارکت فعالانه مردم منطقه، شهرستان بتواند به جایگاه در خور شأن خود در حوزه گردشگری در سطح کشور دست یابد.

در این نشست، فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل به بیان دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص راهکارهای توسعه صنعت گردشگری در منطقه پرداختند.

نخستین نشست بررسی سیاست‌های راهبردی صنعت گردشگری شهرستان آران و ببدگل به دعوت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس و به میزبانی شهر اویی نوش آباد برگزار شد.

telegram

  1. آرانی گفته:

    سلام راه حل شهر کویری ما فقط با توجه بیشتر با ایجاد جاذبه های گردشگری شهر حل می شود نه با توسعه کشاورزی و صنعت که نیاز به آب فراوان دارد . البته تکلیف شهرداری و فرمانداری وسایر مسئولین هم باید نسبت به تغییر ذهنیت آنها در حفظ آثارملی مان تغییر کند .

  2. آرانی گفته:

    از مرمت کنندگان و حامیان بازسازی و مرمت این خانه های تاریخی تشکر می کنیم. انشااله برای دیگر خانه ها برای بازسازی حامی پیدا شود حداقل صاحبان کارخانجات و سرمایه داران خانه های قدیمی را دریابند این خانه ها در اقتصاد مقاومتی برای جذب گردشگر و اشتغال لازم است مثل ساخت مسجد و حسینه و خیابان و کوچه و بیمارستان و… ثواب دارد .

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP