چاپ خبــر
سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری آران و بیدگل:

رایزنی با مسئولان استان برای احیای محور گردشگری نوش آباد/ نوش آباد می‌تواند قطب گردشگری استان شود

جواد صدیقیان گفت: طرح پیشنهادی شهرداری نوش آباد برای احیای محور گردشگری بافت تاریخی این شهر در جلسه کمیته فنی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خطب شکن، طرح پیشنهادی شهرداری نوش آباد برای احیای محور گردشگری بافت تاریخی این شهر در جلسه کمیته فنی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان مورد بررسی قرار گرفت.

سرپرست اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل با اعلام این خبر اضافه کرد: این طرح توسط شهرداری نوش آباد تهیه شده است و اجرای آن از سوی پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی نوش آباد مورد نظارت قرار می‌گیرد.

جواد صدیقیان با اشاره به این که در این جلسه فریدون الله یاری، مدیر کل میراث فرهنگی استان، ناصر طاهری، معاون میراث فرهنگی، کارشناسان کمیته فنی اداره کل استان و شهرستان آران و بیدگل و مدیر پایگاه پژوهشی نوش آباد حضور داشتند، تاکید کرد: پیش از این شهرداری نوش آباد با هماهنگی اداره میراث فرهنگی شهرستان به احیای بخشی از فاز یک محور گردشگری نوش آباد در جنب مسجد جامع این شهر و هسته اولیه بافت تاریخی اقدام کرده است.

وی با بیان این که در این جلسه پیشرفت‌های نسبتا خوبی برای جذب اعتبار حاصل شده است افزود: در این مرحله علاوه بر گذر مسجد جامع، مغازه‌های داخل گذر، ورودی مسجد و امامزاده اسحاق ساماندهی شده و بخشی از بافت تاریخی بدنه سازی و کف سازی شد.

گفتنی است قرار است محور تعریف شده گردشگری در بافت تاریخی نوش آباد در سه فاز اجرا شود که فاز یک این محور از ورودی شماره یک شهر زیرزمینی شروع می‌شود و تا ورودی شماره دو ادامه دارد.

صدیقیان در پایان ظرفیت گردشگری در نوش آباد را قابل توجه ارزیابی کرد و اظهار داشت: در صورت وجود برنامه‌ای مدون نوش آباد را می‌توان به یکی از قطب‌های مهم گردشگری استان و حتی کشور تبدیل کرد.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP