چاپ خبــر
با اتصال به شبکه توزیع برق؛

نخستین نیروگاه تولید برق از انرژی خورشیدی در آران و بیدگل به بهره برداری رسید

نخستین نیروگاه فتوولتائیک آران و بیدگل، با ظرفیت ۲۰ کیلو وات به شبکه سراسری توزیع برق متصل شد.

به گزارش خطب شکن، نخستین نیروگاه تولید برق خانگی از انرژی خورشیدی (فتوولتائیک) در آران و بیدگل، با اتصال به شبکه سراسری توزیع برق به بهره برداری رسید.

این نیروگاه با ظرفیت ۲۰ کیلو وات به طور کامل با سرمایه گذاری بخش خصوصی و در محل فرمانداری آران و بیدگل احداث شده است. نیروگاه برق خورشیدی آران و بیدگل توان تولید دستکم ۶۰ مگاوات برق در یک سال را دارد.

در حال حاضر دوره ۲۰ ساله خرید تضمینی برق از آن با قیمت ۸۰۰۰ ریال بر کیلووات ساعت با اتصال نیروگاه به شبکه آغاز شده است.

فتوولتائیک پدیده تولید انرژی از طریق تابش نور خورشید است و به هر سیستمی که از این پدیده‌ها استفاده کند، سیستم فتوولتائیک گویند. سیستم‌های فتوولتائیک یکی از پر مصرف‌ترین کاربرد انرژی‌های نو می‌باشند و تاکنون سیستم‌های گوناگونی با ظرفیت‌های مختلف (۵/۰ وات تا چند مگاوات) در سراسر جهان نصب و راه‌اندازی شده‌ است.

گفتنی است آران و بیدگل به طور متوسط سالانه از ۳۰۰ روز آفتابی با تابش ۱۰ ساعته‌ی خورشید برخوردار است و به همین دلیل یکی از مستعدترین مناطق برای بهره برداری از انرژی خورشیدی به شمار می‌‌رود.

پیش از این برای بهره برداری از ظرفیت‌های آران و بیدگل در زمینه‌ی انرژی خورشیدی، از سوی اداره برق شهرستان سلول‌های خورشیدی در سه هنرستان و یک مسجد نصب شده بود.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP