چاپ خبــر
در مسابقات انتخابی المپیک؛

قهرمانی بانوی آران و بیدگلی در کشور/ پرش مبینی ۹۹ سانتیمتر کوتاه تر از پرواز ریو بود

رقابت‌های دو و میدانی جایزه بزرگ بانوان کشور، با هدف ثبت رکورد ورودی المپیک، در ورزشگاه آغاز شد.

به گزارش خطب شکن به نقل از فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران، رقابت‌های دو و میدانی جایزه بزرگ بانوان از صبح دیروز (یکشنبه) در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز شد.

در این رقابت‌ها که رکورد ورزشکاران با هدف کسب سهمیه المپیک ریو ارزیابی می‌شد، ریحانه مبینی از آران و بیدگل توانست با نصاب ۵ متر و ۷۱ سانتیمتر به مقام قهرمانی رشته‌ی پرش طول به قهرمانی دست یابد. در این رقابت شیرین سالاری از هرمزگان با پرشی ۵ متر و ۶۰ سانتی متری نقره گرفت و سمانه کوهکن از گلستان با رکورد ۵ متر و ۴۳ سانتی متر بر سکوی سوم ایستاد.

رکورد پرش طول بانوان ایران از حدود ۴۰ سال پیش تا کنون با ۶ متر و ۱۴ سانتی متر در اختیار توران شادپور است. گفته می‌شود مبینی در آینده توانایی شکستن این رکورد را خواهد داشت. ضمنا نصاب ورودی المپیک ریو در این رشته ۶ متر و ۷۰ سانتی متر بود که پرش مبینی ۹۹ سانتی متر از آن کوتاه تر بود.

گفتنی است مبینی پیش از این در رقابت‌های داخل سالن قهرمانی کشور که بهمن ماه گذشته در تهران برگزار شد، با ثبت رکورد ۵٫۴۷ متر بر سکوی نخست مسابقات پرش طول جوانان کشور ایستاده بود. کسب مدال طلا در دو رشته‌ی پرش طول و دوی ۱۰۰ متر بانوان نونهال کشور از دیگر افتخارات این ورزشکار مستعد آران و بیدگلی است.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP