چاپ خبــر
نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی:

سنبک از محورهای مهم اشتغال و توسعه آران و بیدگل خواهد شد

سید جواد ساداتی نژاد با قدردانی از تلاش کسانی که سعی در شناساندن سنبک را دارند ابراز امیدواری کرد: با تلاش مسئولان و با برگزاری مستمر چنین جشنواره‌هایی، این منطقه یکی از محورهای مهم اشتغال، تولید ثروت و توسعه آران و بیدگل خواهد شد.

به گزارش خطب شکن، نخستین جشنواره هندوانه دیم سنبک امروز با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سخنرانی کارشناسان گردشگری در سالن همایش‌های شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی آران و بیدگل آغاز به کار کرده است. در این جشنواره که هدف آن معرفی جاذبه‌های گردشگری کویر سنبک و معرفی شیوه‌های کشاورزی خاص این منطقه است، مهمانانی از استان‌های مختلف کشور حضور دارند.

نماینده کاشان و آران و بیدگل که یکی از سخنرانان این جشنواره بود، با اشاره به اهمیت گردشگری در توسعه‌ی اقتصادی و فرهنگی دنیا، در مورد اهمیت منطقه سنبک در جذب گردشگر تاکید کرد: سنبک دارای ظرفیت‌های بسیاری است و محصول به دست آمده از آن، ارزش غذایی و دارویی ویژه دارد.

سید جواد ساداتی نژاد الگوی کشت خاص رایج در این منطقه را نشان از بینش پیشینیان دانست و اضافه کرد: به خاطر عدم استفاده از مواد شیمیایی در کشت و برداشت هندوانه سنبک، این محصول دارای خواص خوراکی و دارویی فراوان است که شاید هنوز برخی از آن‌ها ناشناخته باشد.

وی در پایان با قدردانی از تلاش کسانی که سعی در شناساندن سمبک به دیگران دارند ابراز امیدواری کرد: با تلاش مسئولان و با برگزاری مستمر چنین جشنواره‌هایی، این منطقه یکی از محورهای مهم اشتغال، تولید ثروت و توسعه آران و بیدگل خواهد شد.

بازدید شرکت کنندگان از منطقه سنبک یکی دیگر از برنامه‌های این جشنواره است.

گفتنی است چاله سنبک منطقه‌ای در کویر آران و بیدگل است که از حدود ۳۰۰ سال پیش، روشی خاص برای کشت دیم صیفیجات در آن به کار گرفته می‌شود.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP