چاپ خبــر
به منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری آران و بیدگل برپا خواهد شد:

نخستین جشنواره هندوانه دیم سنبک+ تیزر

هدف از اجرای نخستین جشنواره‌ی هندوانه سنبک، معرفی جاذبه‌های کویر به منظور توسعه صنعت گردشگری آران و بیدگل و معرفی شیوه‌های منحصر به فرد کشاورزی در چاله‌های سنبک عنوان شده است.

به گزارش خطب شکن، نخستین جشنواره هندوانه دیمی سنبک پنجشنبه هفته جاری در آران و بیدگل برپا خواهد شد.

دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی سلیمان صباحی بیدگلی با اعلام این خبر اضافه کرد: در اجرای این برنامه اداره میراث فرهنگی و باشگاه فرهنگی ورزشی نشاط نیز مشارکت دارند.

به گفته‌ی مهدی عباسیان بازدید از منطقه‌ی سنبک و سخنرانی کارشناسان در رابطه با مشکلات و ظرفیت‌های گردشگری سنبک و شیوه خاص کشت محصولات کشاورزی در آن، از جمله برنامه‌های این همایش یک روزه خواهد بود.

photo_2016-07-03_11-28-36

بر اساس اعلام دبیر انجمن سلیمان صباحی بیدگلی از فعالان گردشگری در استان‌های مختلف کشور برای حضور در همایش سنبک دعوت به عمل آمده است.

هدف از اجرای این جشنواره، معرفی جاذبه‌های کویر به منظور توسعه صنعت گردشگری آران و بیدگل و معرفی شیوه‌های منحصر به فرد کشاورزی در چاله‌های سنبک عنوان شده است. ضمن این که این همایش با یادی از مرحوم محمدعلی اینانلو که تلاش‌هایی برای معرفی کویر سنبک داشت، برگزار می‌شود.

گفتنی است آران و بیدگل صاحب شیوه‌ای سنتی و منحصر به فرد در کشاورزی است که در برخی دشت‌ها، از جمله سنبک به اجرا در می‌آید. در این روش با حفر چاله‌هایی به مساحت‌های مختلف در شن‌های کویر، صیفیجات به صورت دیم کاشت و برداشت می‌شود.

 

telegram

  1. محمد گفته:

    سلام
    بسیار عالی
    از جزئیات و روز اجرای مراسم خبری ندارید؟

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP