چاپ خبــر
استاندار اصفهان:

آمادگی مسئولان برای ساماندهی اویی/ عدم اجرای طرح فاضلاب از مهمترین مشکلات نوش آباد است

رسول زرگرپور با اشاره به اعلام آمادگی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حمایت از توسعه امکانات گردشگری در شهر نوش آباد گفت: باید بتوانیم با جذب اعتبارات ملی، ساماندهی شهر زیرزمینی را به پروژه ملی تبدیل کنیم تا شهر زیر زمینی نوش آباد جایگاه خود را در گردشگری کشور پیدا کند.

به گزارش خطب شکن به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، استاندار اصفهان اضافه کرد: اجرا نشدن طرح جمع آوری فاضلاب، مشکلات احتمالی را برای شهر زیر زمینی بوجود خواهد آورد لذا حذف چاههای خانگی فاضلاب باید در اولویت برنامه های مسئولان این شهر قرار گیرد و اجرایی شود.

رسول زرگر پور افزود: نوش آباد می تواند جایگاه بهتری در صنعت گردشگری و میراث فرهنگی داشته باشد و مدیریت استان و معاون رئیس جمهور آماده هر گونه حمایت برای ساماندهی، مرمت و حفاظت شهر زیرزمینی نوش آباد هستند.

وی که در جلسه ساماندهی شهر تاریخی زیرزمینی نوش آباد، سخن می گفت ، افزود: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از بازدید اخیر خود از نوش آباد، بر ضرورت ساماندهی و ارتقای جایگاه این شهر بصورت جدی تاکید کرد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه لازم است در خصوص مردم شناسی، ادامه، عملیات کاوش، مستند سازی و‌ شناسایی مجموعه نوش آباد کار شود، تصریح کرد: باید با شناخت کامل از این مجموعه برای توسعه و حفظ این شهر زیرزمینی برنامه مدون طراحی و اجرا و اعتبارات مورد نیاز آن نیز تعیین شود.

وی تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید طی سه ماه آینده محدوده قابل قبول از وسعت مجموعه را در اختیار داشته باشد و با مشخص کردن اولویت های اکتشاف وحفاری، برنامه اجرایی میان مدتی را تدوین نماید.

استاندار اصفهان با بیان اینکه عملیات اجرایی شهر زیر زمینی نوش آباد نباید تعطیل شود، گفت: باید توسط تیم کارشناسی برنامه مدونی برای آن تدوین و تا ۱۵ روز آینده تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه طی سه ماه گذشته ۴۵ هزار نفر از این شهر بازدید کرده اند، گفت: این میزان از گردشگران بدون هیچگونه تبلیغی از این شهر بازدید کرده اند و چنانچه شمار بازدید کنندگان این مجموعه افزایش یابد، مسائل جانبی آن نیز حل خواهد شد.

رسول زرگرپور تصریح کرد: متاسفانه در شهر نوش آباد، امکانات و تسهیلات مورد نیاز برای گردشگران وجود ندارد و باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود تا گردشگران بتوانند بدون مشکل از این شهر زیرزمینی بازدید کنند.

زرگرپور افزود: همانگونه که روستای ابیانه به عنوان یک روستای خاص و ویژه مورد توجه قرار گرفته است، نوش آباد نیز باید به عنوان یک پروژه ویژه در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اعلام آمادگی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حمایت از توسعه امکانات گردشگری در شهر نوش آباد گفت: باید بتوانیم با جذب اعتبارات ملی، این پروژه محلی را به پروژه ملی تبدیل کنیم تا شهر زیر زمینی نوش آباد جایگاه خود را در گردشگری کشور پیدا کند.

در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، فرماندار شهرستان آران و بیدگل ، رئیس شورای شهر و شهرداران شهر نوش آباد و شهر زیر زمینی (اویی) در خصوص مسائل مختلف و مشکلات گزارشی ارائه و راهکارهای مد نظر خود را ارائه کردند.

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP