چاپ خبــر
امام جمعه آران و بیدگل:

مصرف انرژی در شهرستان ۷ برابر متوسط استان است

آیت الله سید محمد موسوی با بیان این که مصرف انرژی در شهرستان هفت برابر متوسط استان است خاطرنشان کرد: این میزان مصرف شامل انواع انرژی‌های گاز، آب و برق می‌شود که جای بسی تامل دارد.

به گزارش خطب شکن به نقل از ایسنا، امام جمعه آران و بیدگل پیش از ظهر دیروز (شنبه) در شورای فرهنگی عمومی شهرستان با بیان این که مصرف انرژی در شهرستان هفت برابر متوسط استان است خاطرنشان کرد: این میزان مصرف شامل انواع انرژی‌های گاز، آب و برق می‌شود که جای بسی تامل دارد.

آیت الله سید محمد موسوی مصرف بالای دو انرژی آب و برق را در شهرستان یادآور شد و تصریح کرد: با وجود گرمای شدید در بیشتر ماه‌های سال در شهرستان، اما با این حال این مصرف بالا توجیه پذیر نیست.

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به اینکه اسراف جامعه را روبه زوال و نابودی می‌کشاند، گفت: مصرف بالای انرژی به هر دلیلی اسراف و به دور از سبک زندگی اسلامی است.

آیت الله موسوی خواستار برگزاری جلسه مشترک با ادارات شهرستان کاشان برای مقابله با بحران آب در منطقه شد و افزود: در این جلسه باید درباره فرهنگ صحیح مصرف آب تصمیمات کلیدی گرفته شود.

فرماندار آران و بیدگل نیز در این جلسه که با موضوع فرهنگ سازی در مصرف انرژی برگزار شد، گفت: حدود ۹۰ درصد آب مصرفی در آران و بیدگل در بخش کشاورزی استفاده می‌شود.

ابوالفضل معینی نژاد افزود: هم اکنون ۱۵۰ چاه آب غیر مجاز در شهرستان وجود دارد که روزانه صدها متر مکعب آب را از سفره‌های زیر زمینی می‌کشد.

وی ادامه داد: از جمله راهکارهای مقابله با مصرف بالای آب در بخش کشاورزی روی آوردن به کشت‌های جایگزین، مقابله با حفر چاه‌های غیر مجاز و ایجاد اشتغال برای کشاورزان است.

telegram

  1. ا-م گفته:

    اون کولرگازی فکرکنم برق خیلی مصرف می کنه

Go to TOP