چاپ خبــر
حاشیه‌های یک دیدار دانش آموزی با رهبر انقلاب از زبان مستندساز جوان آران و بیدگلی:

روایت دیدار+ فیلم

محمد مهدی فکریان، مستندساز جوان آران و بیدگلی که به عنوان یکی از اعضای تیم مستندسازی دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش آموزی با آنان همراه بود، پس از یک هفته به حاشیه نگاری این دیدار پرداخته است…

خطب شکن: چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته، جمعی از اعضای انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور به دیدار مقام معظم رهبری رفتند. دیداری که پس از چند سال انجام می‌شد و برای دانش آموزانی که در آن حاضر بودند، سراسر خاطره بود.

????? ????? ????????? ?????? ???????????

محمد مهدی فکریان، مستندساز جوان آران و بیدگلی که همراه سید مصطفی میرحسینی به عنوان اعضای تیم مستندسازی این دیدار با یکی از کاروان‌های دانش آموزی همراه بود، پس از یک هفته به حاشیه نگاری این دیدار برای خطب شکن پرداخته است.

***

از مدتی پیش قرار شده بود اعضای انجمن‌های اسلامی دانش آموزی به دیدار رهبری بروند. این دیدار پس از ۹ سال برگزار می‌شد و به همین خاطر دانش آموزان شور و شعف زیادی داشتند و برای دیدار لحظه شماری می‌کردند.

از سوی بیت رهبری، سه استان مرکزی، خوزستان و خراسان رضوی به عنوان استان‌هایی انتخاب شدند که گروه‌های مستندسازی برای ثبت رویدادها و حاشیه‌های دیدار با آنان همراه شوند. من در گروهی که مسئولیت مستندسازی دیدار دانش آموزان استان خوزستان را بر عهده داشت حضور داشتم.

دو روز قبل از دیدار با هواپیما به اهواز رفتیم و به همراه اتوبوس حامل دانش آموزان به تهران برگشتیم. در راه به فراخور گفتگوهایی با مسافران بیت رهبری داشتیم. واقعا این دانش آموزان از آن چه به نظر می‌رسید، فهمیده تر و بزرگ تر بودند. حرف‌هایی که از آن‌ها می‌شنیدیم بسیار پخته و قابل توجه بود. حتی برخی از آنان در راه سخنرانی می‌کردند و شعرهایی بسیار نغز و دلنشین می‌خواندند. این‌ها نشان می‌داد از همه‌ی دانش آموزان کشور، آن‌هایی انتخاب شده‌اند که متانت و مناعت بیشتر دارند…

photo_2016-04-27_23-38-41

شب قبل از دیدار در مصلای امام(ره) ساکن بودیم. در ابتدا حجت الاسلام حاج‌‌علی‌اکبری نماینده‌‌ی مقام‌ معظم‌ رهبری در اتحادیه‌‌ی انجمن‌های‌ اسلامی‌ دانش‌آموزان سخنرانی صمیمی و کوتاهی در مورد دیدار فردا ایراد کرد. مدیحه‌خوانی به مناسبت ولادت امیرالمومنین(ع) دیگر برنامه‌ی آن شب بود. بعد از این‌ها دانش آموزان در مصلا، برنامه‌هایی را که قرار بود در دیدار فردا اجرا کنند، مرور کردند. سپس شعری که فردا باید در محضر رهبری به صورت سرود دسته جمعی خوانده می‌شد، چند بار با همکاری حاضران به اجرا درآمد.

جمع دانش آموزان بسیار صمیمی و دوستانه بود. با وجود آن که آنان از شهرهای مختلف گردآمده بودند، با هم خیلی دوست بودند و شوخی می‌کردند.

صبح روز دیدار، پس از اقامه‌ی نماز صبح، همگی عازم بیت رهبری شدیم. در راه دانش آموزان حس و حال عجیبی داشتند و سرودی را که قرار بود اجرا کنند، همخوانی می‌کردند: «می‌رسد از روی تو، جلوه‌ی پیر خمین/ رهبر آگاه من، راه تو راه حسین». خیلی‌ها منتظر اشاره‌ای برای شروع گریه بودند؛ به همین خاطر وقتی از آنان می‌پرسیدم چه احساسی دارند، تنها جوابشان گریه بود، گریه‌هایی که حکایت از شوق دیدار داشت. این گریه‌ها زیباترین تصویری بود که از این سفر به یادماندنی در ذهن من باقی ماند…

????? ????? ????????? ?????? ???????????

هنگام ورود، قبل از گیت‌های بازرسی، دانش آموزان با چای و شیرینی، به همان سبک ساده و همیشگی بیت رهبری پذیرایی شدند. هر دانش آموز یک کارت ملاقات در دست داشت و در صف طولانی بازرسی بدنی جلوی بیت انتظار می‌کشید. سربندهای یک شکل و زیبایی که دانش آموزان بسته بودند، فضا را بسیار زیبا کرده بود.

تقریبا یک ربع به ساعت ۱۰ مانده بود که گروه ما در بیت مستقر شد. انتظار قبل از ورود رهبری، واقعا لحظات جالبی را رقم می‌زد. بعضی از دیداراولی‌ها بی‌اختیار اشک می‌ریختند، برخی دیگر هم با هم در مورد دیدار و شعارهایی که باید هنگام ورود آقا بگویند گفتگو می‌کردند.

حدود ۱۰ و نیم بود که آقا وارد شد. همه‌ی جمعیت شروع به شعار دادن کرد و جمعیت به شدت فشرده شد. پس از اندکی دانش آموزان شروع به همخوانی سرود کردند و در نهایت، نوبت به حجت الاسلام حاج علی اکبری رسید. بعد هم چند تن از نمایندگان انجمن‌های اسلامی صحبت کردند و در نهایت، مقام معظم رهبری سخنرانی کردند…

در راه برگشت، گروه ما تا عوارضی تهران با کاروان دانش آموزان همراه بود. چند نفری که با مقام معظم رهبری به صورت خصوصی دیدار کرده بودند، با شعف فراوان از این دیدار تعریف می‌کردند و از ابهت و خوش‌رویی و رفتار پدرانه‌ی ایشان می‌گفتند. با وجود خستگی فراوان و راه درازی که روز قبل طی کرده بودند، همه آن قدر خوشحال بودند که اثری از خستگی در آنان دیده نمی‌شد.

????? ????? ????????? ?????? ???????????

اخیرا از سوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری کلیپی تصویری از گفتگوهایی که با دانش آموزان صورت گرفته، منتشر شده است.

با این حال آن طور که از طرف تهیه کننده‌ی کار اعلام شده، هفته‌ی آینده مستند کامل مربوط به این دیدار در شبکه‌های سیما منتشر خواهد شد.

Telegram-khatabshekan

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP