چاپ خبــر
با اعلام فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران؛

مربی آران و بیدگلی هدایت تیم ملی را به دست گرفت

فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران هادی نجفی دوست را به عنوان مربی تیم ملی جوکای دو کاراته انتخاب کرد.

به گزارش خطب شکن، هادی نجفی دوست، مربی کاراته آران و بیدگلی که سابقه‌ی بسیاری در آموزش این رشته به رزمی کاران آران و بیدگل را در کارنامه‌ی خود دارد، به عنوان مربی تیم ملی جوکای دو ایران برگزیده شد.

باشگاه رزمی ولیعصر بیدگل که با مدیریت هادی نجفی دوست مشغول به فعالیت است اخیرا جواز شرکت در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرده است. این مسابقات در ماه جاری به میزبانی ایران در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

هادی نجفی دوست فعالیت خود در این سبک را از سال ۹۱ آغاز کرده و دارای دان ۳ جوکای دو است.

سبک جو کای دو کاراته از رشته‌های جودو، کاراته و بوکس ترکیب و توسط استاد علی اکبر دهنوی در سال ۱۳۸۷ تاسیس شده است. همچنین مرحوم محمدرضا کچوئی این سبک را در استان اصفهان بنیان گذاری کرده است.

این سبک در سبک‌های سمی کانتکت، فول کانتکت، کشتی کج و دفاع شخصی اجرا می‌شود. جوکای دو تنها سبک کاراته است که رقابت‌های آن به صورت رینگی برگزار می‌شود. جوکای دو در لغت به معنی «سازمان مبارزه‌ی رزم» است.

گفتنی است آران و بیدگل فعالیت‌های بسیاری در زمینه‌ی تربیت مبارز و اجرای مسابقات جوکای دو دارد و پیش از این در مردادماه سال جاری میزبان برگزاری مسابقات کشوری این رشته در سه رده‌ی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان بود که ۱۰۵ ورزشکار در آن به رقابت پرداختند.

Telegram-khatabshekan

telegram

Go to TOP